Жимолость Ласунка rectangle
Вибір покупця
89 грн
Жимолость Інго Джем rectangle
Новинка
89 грн
Жимолость Медова ягідка rectangle
Вибір покупця
89 грн
Жимолость Хонейбі rectangle
Вибір покупця
89 грн
rectangle

Жимолость (Lonicera) — компактний, унікальний за своєю формою чагарник висотою до 2-ох метрів, роду Жимолостеві. Свою назву рослина отримала на честь німецького науковця Адама Лоніцера. В дикій природі жимолость широко поширена на території Північної півкулі. Сьогодні в наших садах можна зустріти жимолость з в'юнкими пагонами, яку вирощують найчастіше для декорування альтанок або створення живоплотів.

Жимолость популярна не лише своїми декоративними якостями, а і корисними та смачними ягодами. Цвіте рослина з травня до червня. Плоди завжди темно-сині з білим нальотом, в залежності від сорту ягоди мають різну форму — округлу, видовжену, циліндричну. М'якоть червоно-фіолетова з дрібним коричневим насінням. Майже усі сорти жимолості — прекрасні медоноси. Рослина вирізняється дуже простою агротехнікою і не вимагає спеціального догляду і умов.

Саджають жимолость як навесні, так і восени. Весняну посадку краще проводити до початку розпуску бруньок. Варто зазначити, що саджанці жимолості прокидається доволі рано. Для осінньої посадки найкраще підходить період з вересня до жовтня. Коріння жимолості розташовується на глибині 20-40 см. Рослина досить морозостійка, не боїться весняних заморозків і добре переносить зимівлю. Для високих і стабільних урожаїв рекомендується висаджувати в саду кілька різних сортів жимолості.

Рослина полюбляє добре освітлені ділянки з невеликим затінком. На сильно затінених ділянках рослина випустить безліч пагонів без цвіту, а тому і без плодів. Найкраще почуває себе жимолость у вологих, пухких, помірно кислих ґрунтах.

Обрізку саджанців жимолості проводять восени, після закінчення вегетаційного періоду. Залежно від виду рослини обрізка крони проходить по-різному. Першу обрізку молодих кущів проводять через два-три роки після посадки.