Жимолость Ласунка rectangle
Вибір покупця
89 грн
Жимолость Медова ягідка rectangle
Вибір покупця
89 грн
Жимолость Хонейбі rectangle
Вибір покупця
89 грн
rectangle

Жимолость (Lonicera) — компактний, унікальний за своєю формою чагарник висотою до 2-ох метрів, роду Жимолостеві. Свою назву рослина отримала на честь німецького науковця Адама Лоніцера. В дикій природі жимолость широко поширена на території Північної півкулі. Сьогодні в наших садах можна зустріти жимолость з в'юнкими пагонами, яку вирощують найчастіше для декорування альтанок або створення живоплотів.

Жимолость популярна не лише своїми декоративними якостями, а і корисними та смачними ягодами. Цвіте рослина з травня по червень. Плоди завжди темно-сині з білим нальотом, залежно від сорту ягоди мають різну форму — округлу, видовжену, циліндричну. М'якоть червоно-фіолетова з дрібним коричневим насінням. Майже усі сорти жимолості — прекрасні медоноси. Рослина вирізняється дуже простою агротехнікою і не вимагає спеціального догляду і умов.

Саджають жимолость як навесні так і восени. Весняну посадку краще проводити до початку розпуску бруньок. Варто зазначити, що жимолость прокидається доволі рано. Для осінньої посадки найкраще підходить період з вересня по жовтень. Коріння жимолості розташовується на глибині 40-60 см. Рослина досить морозостійка, не боїться весняних заморозків і добре переносить зимівлю. Для високих і стабільних урожаїв рекомендується висаджувати в саду кілька різних сортів жимолості.

Рослина полюбляє добре освітлені ділянки з невеликим затінком. На сильно затінених ділянках рослина випустить безліч пагонів без цвіту, а тому і без плодів. Найкраще почуває себе жимолость у вологих, пухких, помірно кислих ґрунтах.

Обрізку жимолості проводять восени, після закінчення вегетативного періоду. Залежно від виду рослини обрізка крони проходить по-різному. Першу обрізку молодих кущів проводять через два-три роки після посадки.