loading
Biogardis
Брусниця Корал rectangle
Вибір покупця
109 грн
109 грн
Журавлина Бен Лір rectangle
Вибір покупця
109 грн
Журавлина Ховес rectangle
Вибір покупця
109 грн
rectangle

Журавлина та брусниця — вічнозелені чагарникові рослини, що відносяться до сімейства Вересових. Рослини дуже поширені в Північній півкулі як в дикій природі так і в садах. Їх плоди дуже затребувані і широко використовуються в кулінарії. Ягоди містять корисні вітаміни і мінерали, що необхідні людині. Плоди дуже дієтичні, без вмісту цукру.

Ягоди журавлини і брусниці кардинально відрізняються формою та смаком. Ці невисокі, компактні кущі ростуть завжди разом, переважно неподалік від торф'яних болотних місцевостей. Журавлина полюбляє більш вологі ґрунти, тому вона частіше зустрічається на болотистих місцевостях. Журавлина — вічнозелений чагарник, пагони якого стеляться по землі, подібно моху і сягають в висоту 15 см.

А брусниця зустрічається на лугах, де вологи трошки менше. Брусниця — прямостоячий кущ, з великими листками. Сам кущ висотою сягає не більше 15 см. За зовнішніми ознаками журавлину і брусницю відрізнити дуже важко. Цвітуть чагарники в один період, з травня по червень. Брусниця достигає раніше, ягоди збирають уже в серпні. Журавлина ж поспіває десь у вересні, а ягоди можуть зберігатись на кущах до початку заморозків.

Рослини висаджують ранньою весною в попередньо заготовані посадкові ями, розміром 30*50 см, дотримуючись відстані між саджанцями 15-30 см. Ділянка під посадку журавлини чи брусниці повинна бути добре освітленою з вологими ґрунтами.