loading
Biogardis
Ялівець Блю Карпет rectangle
Вибір покупця
119 грн
Ялівець Блю Пасифік rectangle
Вибір покупця
119 грн
Ялівець Вілтоні rectangle
Вибір покупця
119 грн
Ялівець Голден Карпет rectangle
Вибір покупця
119 грн
Ялівець китайський Стрікта rectangle
Новинка
119 грн
Ялівець лускатий Блю Стар rectangle
Вибір покупця
119 грн
Ялівець лускатий Мейєрі rectangle
Вибір покупця
119 грн
rectangle

Ялівець — вічнозелений хвойний чагарник родини Кипарисові. На сьогодні відомо близько 70 різновидів ялівцю. Декоративний ялівець, який можна виростити в саду сягає до 3-ох метрів в висоту, деякі садівники воліють вирощувати ялівець у формі дерева. Кора у молодої рослини червоно-коричневого кольору. Голкоподібне листя, зібране в кільця. Ялівець — рослина дводомна: на одному кущі ростуть як жіночі так і чоловічі квітки. Часто ялівець використовують у народній медицині для лікування різних захворювань.

Ялівець широко застосовують у ландшафтному дизайні. Основними рисами, за які ялівець полюбили садівники і ландшафтні дизайнери: різноманітність форм і розмірів, вишукане, незвичайне забарвлення хвої та невимогливість до умов росту.

Посадку саджанців ялівцю у ґрунт найкраще проводити весною, як відступлять морози. Ялівець, рослина теплолюбива, тому ділянку обирають добре освітлену. Розмір посадкової ями залежить від розміру кореневої системи молодого саджанця. Зазвичай яму готують на 2-3 розміри більшою. До типу ґрунтів ялівець невимогливий, але найкраще підійдуть торф'яні, суглинисті ґрунти. З часом кущ розростається в ширину, тому не висаджуйте молоді кущики дуже близько. Після посадки рослину поливають і мульчують землю сухою тирсою.

Обрізку ялівцю проводять лише тоді, коли з нього формують живопліт, в інших випадках рослина в саду гарна за своєю природньою формою. Восени починають готувати рослину до зимівлі та проводять санітарну обрізку видаляючи усі сухі гілки і пагони.

Ялівець — рослина морозостійка, але молоді рослини краще вкривати шаром сухої тирси або хвої. Розмножувати ялівець можна кількома способами: насінням, живицями або саджанцями.