99 грн
Виноград кишмиш Афродіта rectangle
Вибір покупця
99 грн
Виноград кишмиш чорний Султан rectangle
Вибір покупця
99 грн
Виноград Хімрод rectangle
Новинка
99 грн
rectangle

Виноград, як одна зі стародавніх культур заслужено користується повагою садівників. Його можна вирощувати як декоративну рослину, для декорування арок чи альтанок або для господарських потреб, для вживання в їжу, на продаж, вичавлення соку, а великий вибір сортів дозволяє вирощувати його практично у будь-яких кліматичних зонах.

Великої популярності набувають безкісточкові сорти винограду або кишмиш. Сама назва безкісточковий говорить про те, що в ягодах немає кісточок або вони дуже дрібні. У перекладі з арабської “кишмиш” означає “сушений виноград”. Безкісточковий виноград виник в результаті природної мутації посиленої людиною. Вирощують кишмиш для виготовлення родзинок. З нього роблять також соки та вина з хорошим смаком.

Сорти безкісточкового винограду містять набагато більше цукру ніж інші сорти винограду. Відсутність кісточок робить даний сорт бажаними ласощами, його дають навіть маленьким дітям.

Кишмиш як і усі сорти винограду можна садити навесні і восени. Місце для безкісточкових сортів обирають сонячне, тепле і захищене від вітрів. Винограду для хорошого росту потрібно багато місця, тому відстань між саджанцями повинна бути 2,5-3 м.

Безкісточковий виноград достигає швидше на 4 місяці і вирізняється високою урожайністю. Окрім дивовижного смаку ягодам притаманна маса корисних речовин. Містить вітамін С, фолієву кислоту та інші.