loading
Biogardis
rectangle

Виноград, як одна зі стародавніх культур заслужено користується повагою садівників. Його можна вирощувати як декоративну рослину, для декорування арок чи альтанок або для господарських потреб, для вживання в їжу, на продаж, вичавлення соку, а великий вибір сортів дозволяє вирощувати його практично у будь-яких кліматичних зонах.

Великої популярності набувають безкісточкові сорти винограду або кишмиш. Сама назва безкісточковий говорить про те, що в ягодах немає кісточок або вони дуже дрібні. У перекладі з арабської “кишмиш” означає “сушений виноград”. Безкісточковий виноград виник в результаті природної мутації посиленої людиною. Вирощують кишмиш для виготовлення родзинок. З нього роблять також соки та вина з хорошим смаком.

Сорти безкісточкового винограду містять набагато більше цукру ніж інші сорти винограду. Відсутність кісточок робить даний сорт бажаними ласощами, його дають навіть маленьким дітям.

Кишмиш як і усі сорти винограду можна садити навесні і восени. Місце для безкісточкових сортів обирають сонячне, тепле і захищене від вітрів. Винограду для хорошого росту потрібно багато місця, тому відстань між саджанцями повинна бути 2,5-3 м.

Безкісточковий виноград достигає швидше на 4 місяці і вирізняється високою урожайністю. Окрім дивовижного смаку ягодам притаманна маса корисних речовин. Містить вітамін С, фолієву кислоту та інші.