loading
Biogardis
Туя західна Даніка rectangle
Новинка
119 грн
Туя Колумна rectangle
Вибір покупця
119 грн
119 грн
119 грн
Туя Смарагд rectangle
Вибір покупця
119 грн
119 грн
Туя Тіні Тім rectangle
Вибір покупця
119 грн
rectangle

Серед усіх хвойних саме туя найбільш затребувана садівниками і дачниками. Основною відмінністю туй від ялин чи сосен є форма хвої. В туй замість гострих голок, є плоскі лусочки. За свої декоративні якості в народі тую ще називають “королівським деревом”. Туя — прямий представник сімейства Кипарисові, в природі може виростати до 25-ти метрів заввишки, але не перевищує 10-ти в умовах вирощування в саду.

Перед посадкою дерева потрібно обрати та підготувати хороше місце. Туя — рослина тепло- і світолюбива, але від перебування під прямим сонячним промінням може зневоднитись. Тому ділянка для посадки туї повинна бути ледь затінена. Садять туї навесні або восени. Розмір посадкової ями залежить від розмірів коріння молодого саджанця. Вона повинна бути на 30 см більша за кореневу систему. Висаджуючи за раз кілька рослин, дотримуйтесь відстані між ними від 1 до 5 м. Після посадки рослину рясно поливають, а пристовбурову ділянку мульчують торфом, компостом або сосновою корою.

Туя добре реагує на внесення комплексних мінеральних добрив. Якщо при посадці внести добриво у ґрунт, то наступну підживку можна робити через 2-3 роки.

Рослина не боїться обрізки, навпаки, що чатіше і сильніше будете її обрізати, то густішою і пишнішою буде крона. Певних термінів для обрізки немає, але краще її проводити навесні, до початку вегетаційного періоду.

Саджанці туї ідеально підійдуть для створення живої загорожі. Для красивого вигляду такої загорожі, потрібно частенько обрізати пагони, але за один раз можна зрізати лише третину пагона.