loading
Biogardis
rectangle

Троянду заслужено називають королевою саду. Популярність троянд у всьому світі зростає щодня, вони ніколи не виходять з моди, завдяки своїм різноманітним сортам. В останні роки зріс попит на плетисті троянди.

Плетисті троянди ідеально прикрасять будь-яку вертикальну опору в саду чи присадибній ділянці. Гнучкі та довгі пагони з легкістю обвивають опори, звисають чи ростуть вертикально вгору на висоту до 4 м. Плетисті троянди відмінно дивляться на стіні будинку, балкону, альтанки чи арки. Також їх можна висаджувати поодинокими кущами в саду. Переважно троянди ростуть на одному місці досить довго, тому важливо правильно підібрати місце посадки. Найкраще місце для плетистих троянд — рівна, відкрита ділянка захищена від вітрів.

До типу ґрунту троянди невимогливі. Якщо ґрунт на підготовленій ділянці кислий, то можна внести вапно, щоб нейтралізувати кислотність ґрунту і через два тижні висадити кущі троянд. Посадкову яму готують незадовго до посадки. Її розмір залежить від віку куща, але має бути більшим, ніж коренева система. Відстань між саджанцями 100-150 см. Коріння розміщують в ямі так, щоб воно ніде не загиналось. Після посадки саджанці рясно поливають.

Висаджують троянди ранньою весною, після весняних заморозків або восени, за 2 місяці до початку заморозків. У цьому випадку вони зможуть добре вкорінитись і не промерзнуть взимку.

Перед посадкою потрібно обрізати саджанці. При весняній посадці пагони сильно обрізають: на 30-35 см, залишаючи 5-7 бруньок. При осінній — залишають 7-10 бруньок. При такій обрізці троянду потрібно підсипати землею. Обрізаючи корені важливо не перестаратись і обрізати лише найдовші.