Смородина Загадка rectangle
Вибір покупця
49 грн
Смородина Екзотика rectangle
Вибір покупця
49 грн
Смородина Ровада rectangle
Вибір покупця
49 грн
Смородина Титанія rectangle
Вибір покупця
49 грн
Йошта Моро rectangle
Новинка
59 грн
Йошта Рекст rectangle
Новинка
59 грн
Смородина Аметист rectangle
Новинка
49 грн
Смородина Зітавія rectangle
Новинка
49 грн
Смородина Оріон rectangle
Новинка
49 грн
rectangle

Смородина — листопадний ягідний чагарник, відноситься до родини Аґрусові. Цю рослину вирощують як для промислового виробництва, так і для власного споживання. Вперше рослину помітили в садах Русі у ХІ ст, а звідти вона поширилась по всій Європі. Тепер смородина поширена не лише на території Європи, її можна зустріти також в Азії та Північній Америці.

Коренева система кущів смородини залягає на глибину до 40 см, а в висоту сягає до 1 м. В кінці весни або на початку літа кущ смородини перетворюється на красиву блідо-лілову кулю. З ягід смородини виготовляють дуже смачні джеми, наливки, лікери, вина та інші.

Смородина — одна з найпоширеніших садових культур, яку можуть виростити навіть недосвідчені садівники. Таку популярність смородина здобула за свої прекрасні смакові якості, невибагливість у вирощуванні та плоди з надзвичайно великою кількістю корисних вітамінів, кислот і мікроелементів.

Найкраще висаджувати молоді саджанці смородини восени в кінці вересня або на початку жовтня. Якщо ж Ви вирішили садити рослину навесні, то зробити це потрібно до початку вегетаційного періоду. Добре росте смородина в слабокислих, родючих, суглинистих ґрунтах. Висаджують кущі на добре освітлених ділянках, захищених від наскрізних вітрів.

Місце для посадки готують завчасно за два-три тижні до посадки: ґрунт перекопують, вносять добрива і копають посадкові ями розміром 50*50 см. Відстань між кущами залежить від сорту, але не менше 1-1,3 м. Корені куща потрібно розпрямити в ямі і засипати землею. Потім добре полити і замульчувати шаром сухої тирси або листя.

Санітарну і формуючу обрізку кущів смородини проводять навесні, в кінці березня. Але як і посадку, обрізку потрібно зробити до початку сокоруху. Якщо ви не встигли навесні зробити обрізку, її можна відкласти до осені.