Шовковиця Біла rectangle
Вибір покупця
109 грн
Шовковиця Чорна rectangle
Вибір покупця
109 грн
rectangle

Шовковиця, тутове дерево, шовкун або морва — це назви одного листопадного дерева, що належить до роду Тутових і має безліч видів. Раніше саджанці шовковиці вирощували лише з метою годівлі шовкопрядів, їх кокони використовували у виробництві шовку. Шовковицю цінують через надзвичайно смачні та корисні ягоди. Сьогодні шовковицю можна зустріти майже в кожному сaду по всій території України. Розмножувати шовковицю можна кількома способами: насінням, живицями або прищепами. Шовковиця не лише плодова рослина, її плоди також часто використовують у народній мeдицині.

Молоде дерево шовковиці швидкоросле, але поступово зростання сповільнюється і доросла рослина може сягати до 15-ти метрів заввишки. Серед садівників найпоширеніші два види шовковиці — чорна і біла.

Посадку шовковиці проводять в той час як і усі плодові дерева. Весною, до початку вегетаційного періоду або восени, після його закінчення. Щоб правильно обрати місце для посадки шовковиці, потрібно добре знати її переваги. Дерево шовковиці світло-, теплолюбиве і посухостійке. Садити молоді саджанці шовковиці добре в суглинистих ґрунтах. Ідеально підійде сонячна ділянка в південній частині саду. Рослина зовсім не переносить зайвої вологи, тому під час поливу потрібно слідкувати. Ґрунт і посадкову яму готують за кілька тижнів до посадки. Після посадки саджанець рясно поливають і мульчують землю навколо стовбура.

Догляд за шовковицею не потребує багато зусиль. Все зводиться до рясного поливу, вчасної обрізки, внесення добрив та розпушування грунту.

Шовковиця дуже добре переносить обрізку. З її крони можна формувати деревце на будь-який смак. Обрізку шовковиці проводять весною, після весняних заморозків або восени, за два місяці до початку морозів. Формування крони і омолоджуючу обрізку краще робити весною, а санітарну обрізку виконують восени після опадання листя і при температурі не нижче як -10°С.