loading
Biogardis
Хурма Вінгірська rectangle
Вибір покупця
260 грн
260 грн
Хурма Мідер rectangle
Новинка
260 грн
rectangle

Хурма — красиве, теплолюбиве плодове дерево, родом із Китаю. Плоди хурми володіють рядом корисних та лікувальних властивостей. Хурма є джерелом вітамінів, а їх незрівнянний смак і незвичайний бурштиновий колір встигли полюбитись і дорослим і малим. Інша назва хурми — слива богів або дикий фінік — листопадне плодове дерево, що належить до родини Ебенових. Щороку все більше садівників хочуть мати на своїй ділянці це чудове екзотичне дерево.

Хурма потребує багато тепла і сонця. У період вегетації хурма добре росте і розвивається при високих температурах. Любить сонячне проміння, але без сухого повітря. В такі дні рекомендується поливати дерево вранці. Також треба врахувати, що різке зниження температури, особливо в кінці осені, може викликати обмороження молодих саджанців, тому в перші роки їх необхідно вкривати.

Кращими ґрунтами для хурми є чорноземи. Не виносить заболочених ґрунтів. При вирощуванні на піщаних ґрунтах потрібно вносити більше перегною та інших добрив. Для вирощування хурми мало лише теплих, високих температур. Необхідне яскраве освітлення протягом усього вегетаційного періоду. Щоб виростити хурму у відкритих ґрунтах обирають добре освітлені, захищені від вітрів ділянки. Деякі садівники рекомендують висаджувати її біля стіни будинку, таким чином створюючи природній захист.

Висаджують хурму навесні або восени. Весняна посадка дозволить молодому дереву вкорінитись до холодів. Посадкову яму готують заздалегідь, за два-три тижні. Після посадки саджанець рясно поливають, а землю довкола мульчують. В цілому посадка і догляд за хурмою здійснюється так само як і за яблунями чи персиками.

Формування крони хурми починають на наступний рік після посадки. Формують крону за розріджено-ярусною системою або чашоподібної форми. Найкращими добривами для хурми є органіка. В залежності від віку під одне дерево весною вносять від 0,5 до 2-ох відер перегною раз на 3-4 роки.