89 грн
Обліпиха Джемова rectangle
Вибір покупця
89 грн
Обліпиха Сонячна rectangle
Вибір покупця
89 грн
rectangle

Обліпиха — листопадний кущ або невисоке дерево, відноситься до роду Маслинкові. Ці красиві і розлогі кущі можна зустріти на берегах річок і озер. Унікальною є особливість можливість росту високо в горах. Ягоди обліпихи широко використовують в народній медицині. Загалом ця рослина відома ще з давніх-давен. Про цілющі властивості обліпихи згадують у своїх текстах стародавні греки.

Обліпиха — унікальна рослина, її коріння залягає не так глибоко, лише на 40 см вглибину, але в ширину розростається в 2-2,5 рази ширше ніж крона дерева. В висоту може сягати до 6-ти метрів. Листя обліпихового дерева довге і вузьке, зеленого кольору. Зацвітає рослина практично одночасно з розпуском листя, цвітіння триває з квітня до кінця травня. Плоди яскраво-оранжевого кольору круглої або овальної форми густо обліплюють пагони. З ягід готують смачні джеми, варення, соки, але найбільше цінується — обліпихове масло.

Усі роботи в саду починаються з ранньої весни, коли рослини ще не почали розпускати свої пагони, саме тоді і висаджують молоді саджанці обліпихи. Перед посадкою обирають сонячне і тепле місце. На кислих ґрунтах рослина не буде рости, тому такий ґрунт рекомендується провапнувати перед посадкою.

Саму ділянку готують завчасно, ще з осені: перекопують, вносять добрива. Весною копають посадкову яму розміром 60*60 см. Рослини висаджують на відстані 2 метри одна від одної.

Догляд за обліпихою зводиться до регулярної обрізки пагонів, внесення добрив, періодичного розпушення ґрунту. Обрізку обліпихи можна проводити протягом усього року, окрім зимового періоду. Але найчастіше обрізку дерева проводять навесні, до того як розпустяться бруньки.