Нектарин Біг Топ rectangle
Вибір покупця
139 грн
Нектарин Інжирний Концеттіна rectangle
Вибір покупця
139 грн
139 грн
139 грн
139 грн
rectangle

Нектарин — це різновид персика, але з гладкою шкірочкою як у сливи. Це унікальне дерево відоме садівникам ще з XIV століття. Ще досі немає остаточного твердження як виник нектарин: природним шляхом чи в результаті схрещення персика і сливи. Існує думка, що на деревах персика ростуть нектарини і навпаки. Назва “нектарин” пішла від слова “нектар”, плоди саджанців нектарина характеризуються високим вмістом цукру.

Нектарин — високоросле дерево заввишки від 4 до 7 метрів. Під час цвітіння нектарин дуже схожий до персика. Нектарин є родичем не лише персика, а й мигдалю, сливи, груші, абрикоса, аличі, шипшини та багатьох інших кісточкових дерев.

Це тепло- і світлолюбива рослина. Саджанці нектарина полюбляють добре дреновані або злегка суглинисті ґрунти. Посадку нектарина проводять восени і весною.

Осіння посадка

Посадкову яму і ділянку для посадки готують за два-три тижні. В центрі ями вбивають кілок висотою до 1,5 м, верхній шар ґрунту змішують з перегноєм і частину цієї суміші висипають в яму. Через два тижні туди поміщають саджанець і засипають решту суміші. Місце щеплення повинно знаходитись на 3-4 см вище поверхні землі. Потім саджанець рясно поливають, а землю навколо мульчують.

Весняна посадка

Якщо Ви вирішили садити нектарин весною, то посадкову яму підготувати слід ще з осені. Підготовка ділянки і процедура посадки зовсім не відрізняється від осінньої. Єдине, чого не потрібно буде робити, так це підгортати саджанець.

Обрізка нектарина

Щоб нектарин рясно плодоносив і щедро потрібно щороку своєчасно обрізати зайві гілочки. Першу обрізку здійснюють приблизно на третій рік після посадки. Проводять її в момент спокою дерева, тобто від моменту скидання листя до розпускання бруньок. Формуючу обрізку крони проводять весною протягом перших чотирьох-п'яти років. Санітарну обрізку переважно проводять восени.

В перші роки після посадки додаткових добрив вносити не потрібно. Починаючи з четвертого року життя в ґрунт навколо стовбура вносять органічні та мінеральні добрива.