Назва

висота

Мигдаль Десертний rectangle
Вибір покупця
169 грн
rectangle

Мигдаль — невисоке дерево або сильнорослий кущ з добре розвиненою кореневою системою. Відноситься до підроду Мигдаль роду Слива сімейства Розанові. В природних умовах рослина сягає 4-6 м в висоту. Крона дерева широкоокругла, овальна, сильно розкидиста. Мигдаль є родичем плодових яблунь, груш, слив, абрикосів та інших кісточкових дерев.

Мигдаль — це не тільки ароматні й корисні горішки, а ще й рясноквітучий декоративний чагарник, що вражає своїми прекрасними та ароматними квітками. Вирощування та догляд за саджанцями мигдаля не завдасть багато клопотів.

Цвіте мигдаль ранньою весною світло-рожевим або білим цвітом. За красою цвітіння мигдаль можна прирівняти до сакури. В кінці березня або на початку квітня розпускаються ніжні рожеві квітки, заповнюючи всі околиці приємним запахом. Крім того мигдаль є чудовим медоносом.

Мигдаль має два основних різновиди — гіркий мигдаль, зростає в природі, і солодкий — окультивований, вирощується у наших садах. Для хороших урожаїв, потрібно висаджувати кілька кущів.

Є кілька способів вирощування мигдалю. Його можна виростити з кісточки, але краще вирощувати мигдаль з саджанця. Посадку проводять ранньою весною або восени. Місце для мигдалю обирають захищене від вітрів, сонячне, хоча в напівтіні кущ теж добре росте. Оптимальним ґрунтом для посадки буле — чорнозем або суглинистий ґрунт з високим вмістом вапна. Кислі та солоні ґрунти для вирощування мигдалю не підходять.

За кілька тижнів до посадки готують посадкові ями 60*80 см і на відстані 3-4 м. Після посадки молоді саджанці поливають і мульчують шаром сухого листя або тирси.

Обрізку мигдалю проводять так само як обрізку слив чи абрикосів. Молоді саджанці мигдалю потребують формуючої і санітарної обрізки, а старші ще й омолоджуючої. Першу обрізку проводять весною, до початку вегетаційного періоду, видаляючи усі промерзлі гілочки. Після цвітіння починають формувати крону молодої рослини. Після закінчення вегетаційного періоду проводять санітарну обрізку. Обрізають сухі та пошкоджені пагони.