висота

Назва

Мигдаль Десертний rectangle
Вибір покупця
169 грн
rectangle

Мигдаль — невисоке дерево або сильнорослий кущ з сильно розвиненою кореневою системою. Відноситься до підроду Мигдаль роду Слива сімейства Розанові. В природних умовах рослина сягає 4-6 м в висоту. Крона дерева широкоокругла, овальна, сильно розкидиста. Мигдаль є родичем плодових яблунь, груш, слив, абрикосів та інших кісточкових дерев.

Мигдаль — це не тільки ароматні й корисні горішки, а ще й рясноквітучий декоративний чагарник, що вражає своїми прекрасними та ароматними квітками. Вирощування та догляд за саджанцями мигдаля не завдасть багато клопотів.

Цвіте мигдаль ранньою весною світло-рожевим або білим цвітом. За красою цвітіння мигдаль можна прирівняти до сакури. В кінці березня або на початку квітня розпускаються ніжні рожеві квітки, заповнюючи всі околиці приємним запахом. Крім того мигдаль є чудовим медоносом.

Мигдаль має два основних різновиди — гіркий мигдаль, зростає в природі, і солодкий — окультивований, вирощується у наших садах. Для хороших урожаїв, потрібно висаджувати кілька кущів.

Є кілька способів вирощування мигдалю. Його можна виростити з кісточки, але краще вирощувати мигдаль з саджанця. Посадку проводять ранньою весною або восени. Місце для мигдалю обирають захищене від вітрів, сонячне, хоча в напівтіні кущ теж добре росте. Оптимальним ґрунтом для посадки буле — чорнозем або суглинистий ґрунт з високим вмістом вапна. Кислі та солоні ґрунти для вирощування мигдалю не підходять.

За кілька тижнів до посадки готують посадкові ями 60*80 см і на відстані 3-4 м. Після посадки молоді саджанці поливають і мульчують шаром сухого листя або тирси.

Обрізку мигдалю проводять так само як обрізку слив чи абрикосів. Молоді саджанці мигдалю потребують формуючої і санітарної обрізки, а старші ще й омолоджуючої. Першу обрізку проводять весною, до початку вегетаційного періоду, видаляючи усі промерзлі гілочки. Після цвітіння починають формувати крону молодої рослини. Після закінчення вегетаційного періоду проводять санітарну обрізку. Обрізають сухі і пошкоджені пагони.