59 грн
59 грн
59 грн
Малина жовта Голден Куїн rectangle
Вибір покупця
49 грн
49 грн
49 грн
79 грн
69 грн
Малина оранжева Гігант rectangle
Вибір покупця
49 грн
Малина Полана rectangle
Вибір покупця
49 грн
69 грн
Малина Хімбо Топ rectangle
Вибір покупця
69 грн
49 грн
Малина червона Гігант Рубіновий rectangle
Вибір покупця
49 грн
Малина червона Каскад Делайт rectangle
Вибір покупця
49 грн
79 грн
rectangle

Малина відноситься до роду Розанові і є однією з найбільш поширених ягідних кущів. Вперше про малину згадали у III ст. до н.е. У природі часто можна зустріти малину у лісах або на берегах річок. Мабуть, сьогодні не має саду, де б не росла ця прекрасна культура. Серед переваг малини можна назвати її невибагливість у вирощуванні. Малина буде плодоносити навіть якщо за нею зовсім не доглядати, але при належному догляді урожаї збільшаться і кущі матимуть красивий вигляд.

Малина — листовий напівчагарник, що сягає в висоту до 2,5 м. Рослина має дуже потужну кореневу систему. Пагони малини прямостоячі, вкриті маленькими колючками. Листки черешкові, овальної форми, верхня частина яскраво-зелена, нижня — біла, злегка опушена. Плодоносити кущ малини починає з другого року життя. Вирощування і догляд за малиною не заберуть багато часу.

Посадку малини проводять восени і весною. Для посадки вибирають добре освітлені ділянки захищені від наскрізних вітрів. Якщо говорити про склад ґрунту, то малина добре зростає на легких родючих ґрунтах, чорноземах або суглинках. На одному місці малина може рости до десяти років.

Не залежно від пори року посадка проводиться однаково. А ґрунт для посадки готують завчасно. Під час весняної посадки посадкову яму готують ранньою весною розміром 50*40 см. Витримуючи відстань між кущами приблизно 50 см. Перед осінньою посадкою ділянку готують за 1,5 місяці до посадки. Опісля ґрунт навколо мульчують шаром сухого листя.

Далі догляд за кущами зводиться до регулярного прополювання, розпушування ґрунту і періодичного внесення добрив. Навесні рекомендується вносити органіку, а восени, після збору урожаю — мінеральні добрива.

Весною, перед початком розпуску бруньок проводять обрізку пагонів малини. Видаляють промерзлі, хворі або сухі пагони, це забезпечить нормальний ріст і розвиток рослини. Восени, після збору урожаю видаляють усі неплодоносні пагони.