169 грн
Фундук Косфорд rectangle
Вибір покупця
169 грн
169 грн
Лісовий горіх (Варшавський) rectangle
Вибір покупця
169 грн
rectangle

Улюблені всіма горіхи ліщини, дуже смачні і корисні, але ростуть вони переважно в лісах. А фундук — це та сама ліщина, але окультурена і вирощувати її можна на присадибних ділянках, за умовами правильної посадки і догляду.

Фундук — листопадний чагарник, висотою до 3-ох метрів з великим темно-зеленим листям. Окрім корисних плодів, фундук має прекрасні декоративні якості, його часто використовують у ландшафтному дизайні. Фундук — культура дводомна, на одному дереві є як чоловічі квітки, так і жіночі. Чоловічі квітки подібні на сережки, а жіночі мають форму нирок з червоними серединками. Цвіте фундук задовго до розпускання бруньок, десь в кінці березня.

Плоди саджанців фундука дуже схожі на ліщину лісову, але більшого розміру, мають тоншу шкарлупу і кращі смакові якості. Плоди фундука використовують для приготування різноманітних страв.

Для посадки фундука оберіть добре освітлене місце. Зростає добре фундук на будь-яких ґрунтах окрім піщаних, болотних чи солених. Найкраще підійдуть родючі, пухкі ґрунти. Посадку фундука проводять восени або ранньою весною. Чагарник має густу і широку крону, тому висаджувати молоді саджанці потрібно на відстані не менше як 4-5 м. Для покращення врожайності в саду потрібно висадити не менше 3-ох різних кущів фундука.

Посадкову яму, розміром 70*70*70, готують заздалегідь за 1,5 місяці до посадки. На дно ями вносять перегній, поміщають саджанець, присипають землею і ущільнюють. Потім мульчують шаром сухої тирси або іншими матеріалами. Наземну частину стовбура обрізають на висоті 15-20 см і підв'язують до опори.

Насправді догляд за фундуком доволі простий. Потрібно вчасно прополювати, поливати, мульчувати та обрізати чагарник. Ґрунт навколо дерева періодично розпушують. На початку літа потрібно рясно поливати саджанець. Органічні добрива вносять раз на 2-3 роки.

Обрізку проводять пізньої осені. Велике значення має правильна обрізка крони. Для правильного формування куща в середині вирізають зайві пагони, а бічні відгинають в сторони. Переважно формують 8-10 основних пагонів.