109 грн
Кизил Елегантний rectangle
Вибір покупця
109 грн
109 грн
109 грн
Кизил Янтарний rectangle
Вибір покупця
109 грн
rectangle

Кизил — теплолюбивий чагарник або невисоке дерево. Великою популярністю кизил користується через свої корисні кисло-солодкі ягоди, які використовують в кулінарії і народній медицині, високу урожайність і швидкі терміни плодоношення. Посадка і догляд за рослиною не потребують багато зусиль. В природі кизил може рости в посушливих місцях, на бідних ґрунтах.

Кизил має досить розлогу крону, тому висаджувати поблизу інших дерев не рекомендується. Місце для посадки обирають сонячне, відкрите, захищене від вітрів. Кизил можна вирощувати на будь-яких ґрунтах. Висаджувати кизил рекомендується навесні, до початку розпуску бруньок. Перед посадкою ділянку потрібно підготувати і внести органічні добрива. Посадкову яму копають заздалегідь, розміром 80*80 см. За тиждень до посадки в яму вносять мінеральні і органічні добрива. Коріння молодого саджанця розпрямляють в ямі і присипають землею. Далі молоді рослини рясно поливають і мульчують шаром торфу. Для хороших і рясних урожаїв можна в саду висадити кілька різних сортів кизилу.

Цвіте кизил раніше ніж будь-які інші ягідні кущі, і не боїться весняних заморозків, під час морозу квітки закриваються. Основними обов'язками по догляду за кизилом буде: вчасний полив, в суху погоду, періодичне розпушення землі та видалення бур'янів і регулярне внесення мінеральних і органічних добрив.

Обрізку рослини проводять весною або восени. Формувати крону молодого дерева краще в перші роки життя, а далі обрізка зводиться до видалення сухих і поламаних гілок.