loading
Biogardis

Колір плоду

Назва

термін дозрівання

Яблуня колоновидна Болеро rectangle
Новинка
149 грн
Яблуня колоновидна Валюта rectangle
Вибір покупця
149 грн
Яблуня колоновидна Джин rectangle
Новинка
149 грн
Яблуня колоновидна Медок rectangle
Вибір покупця
149 грн
rectangle

Колоновидні яблуні все більше набувають популярності серед садівників. Колоновидні яблуні — дійсно, унікальні дерева. Кожне дерево має лише один центральний стовбур, на якому замість бічних гілок помітні плодоносні пагони. Варто зазначити, що у саджанців колоновидних яблунь досить компактна крона і зовсім не розгалужена коренева система. Така особливість дозволяє щільно, на відстані 1 м, висаджувати молоді саджанці. Також варто відзначити невисокі розміри, що значно спрощують збір плодів.

Якщо не підрізати крону, то дерево буде нагадувати пірамідальну тополю. Колоновидні яблуні слід вирощувати у відкритому ґрунті, однак деякі фахівці вважають, що краще використовувати спеціальні вазони.

Колоновидні яблуні мають кілька видів: карликові, напівкарликові і сильнорослі. До якого б виду не відносились колоновидні яблуні, посадка і догляд за ними аналогічні.

Посадку колоновидних яблунь проводять, як правило навесні, а саме в середині квітня. Не зважаючи на не сильно розлогу кореневу систему яблунь, посадкову яму слід готувати великою. На дно ями поміщають невелику кількість землі з перегноєм. Садити яблуню краще в низинах, де взимку багато заметів. Коли саджанець висаджують в посадкову яму, її заливають водою, а потім засипають підготовленим ґрунтом. При цьому потрібно стежити, щоб місце щеплення знаходилося вище рівня землі. Потім дерева знову поливають і мульчують ґрунт.

Деякі сорти колоновидних яблунь зацвітають в перший рік. Рекомендується обривати перший цвіт, щоб дати рослині можливість розростись і вкорінитись до зими. Завдяки цьому наступного року урожай буде ряснішим.

Обрізка колоновидних яблунь не потребує багато зусиль. Оскільки колоновидна яблуня не має бічних гілок взагалі, тому формування крони не потрібне. Щороку навесні потрібно ретельно оглядати деревце і видаляти всі пошкоджені пагони. При обрізці колоновидних яблунь потрібно пам'ятати, що не можна обрізати центральний стовбур, бо тоді дерево почне гілкуватись.