loading
Biogardis

Час цвітіння

Колір

Колір плоду

Назва

термін дозрівання

Слива колоновидна Анже rectangle
Новинка
149 грн
Слива колоновидна Імперіал rectangle
Новинка
149 грн
Слива колоновидна Мірабель rectangle
Вибір покупця
149 грн
rectangle

Про колоновидні сливи багато садівників чують вперше. Цей сорт появився досить недавно. Але досвідчені садівники уже змогли оцінити цей урожайний та компактний вид сливових дерев. Головною перевагою колоновидних слив є відсутність пишного гілля і широкої крони. Колоновидні сливи є результатом селекції або генної інженерії.

Колоновидна слива — невелике деревце, зі слаборозвиненою кроною і майже відсутнім гіллям. Крона сливи формується у вигляді піраміди. Не зважаючи на свої компактні розміри і крихкий вигляд, слива може витримувати урожай до 12-ти кг. Колоновидна слива відрізняється високою урожайністю і швидкоплідністю: перші урожаї появляються уже через 2 роки після посадки.

Для посадки саджанців колоновидних слив обирають добре освітлені ділянки, захищені від вітрів. Перед посадкою ґрунт добре удобрюють органікою. Посадкову яму для слив, як і для усіх плодових дерев, готують завчасно. За розмірами яма повинна бути в два рази більшою від кореневої системи саджанця. Після посадки дерево добре поливають, бо слива дуже любить вологий ґрунт. Відстань між саджанцями слив до 1 м.

Рекомендується садити колоновидні сливи весною, щоб деревце мало змогу вкорінитись і зміцніти до настання морозів.

У плані обрізки колоновидна слива не дуже вибаглива. Потрібно лише стежити за розвитком верхівки дерева. Оскільки колоновидні сливи майже не мають гілок, тому обрізку проводять для того, щоб підщепити пагони до підщепи іншого дерева.

Молоді саджанці колоновидих слив, особливо в перші роки після посадки, потрібно вкривати на зиму. До зими дерево готують дуже ретельно, використовуючи для цього всі можливі підручні засоби. Найкраще підійде огортання стовбура снігом, а зверху великий шар соломи, сіна або хвої. Такі заходи вбережуть сливу не лише від холоду, а й від різних гризунів.