Колір плоду

Назва

термін дозрівання

rectangle

Колоновидні персики вважаються екзотичними рослинами для більшості регіонів України. Останнім часом колоновидний персик набуває великої популярності серед садівників. Його назва пов'язана з формою крони дерева, що нагадує колону. Такі дерева вирощують не тільки для отримання урожаїв, але і в якості декоративних рослин, які помітно виділяються в саду. Крона колоновидного персика має дуже просту будову. Вона складається з центрального стовбура і бічних невеликих гілок, що не розгалужуються. Колоновидні персики відносяться до карликових сортів, висота дорослого дерева не перевищує 2,5 м.

До переваг саджанців колоновидних персиків можна віднести:

  • компактний розмір, що дозволяє висаджувати кілька дерев на невеликій площі,
  • швидкий початок плодоношення,
  • простота у посадці та догляді за деревцем,
  • приємний смак плодів.

Посадка проводиться ранньою весною, до розпуску бруньок, або пізньої осені, після опадання листя. В останньому випадку саджанці вкривають на зиму. Перед посадкою колоновидних персиків готують посадкові ями, глибиною 60*70 см. На дно рекомендується засипати трохи щебеню, що перешкодить застою вологи.

Догляд за персиком нескладний. Дерево потребує поливу, підгодівлі та обрізки.

Протягом першого року саджанець поливають часто, в міру висихання землі. Підгодівлю проводять 2-3 рази за сезон. Весною і літом вносять мінеральні добрива, а восени — органічні.

Обрізка проводиться двічі на рік. Навесні видаляють пошкоджені морозами гілки і вкорочують бічні пагони до довжини 15-20 см. Важливо проводити весняну обрізку до початку розпуску бруньок. Восени проводять омолоджуючу обрізку.