79 грн
Калина Еліксир rectangle
Вибір покупця
79 грн
79 грн
rectangle

Калина — листопадний кущ або невисоке дерево. Сьогодні важко уявити будь-який український садок без цієї красивої рослини. Калина все більше привертає увагу садівників-початківців. Калина відноситься до роду Адоксових, що налічує приблизно 160 видів рослин. У нашій культурі про червону калину складено безліч переказів і легенд, приказок і прислів'їв. Під час цвітіння калина виглядає дуже декоративно.

Зазвичай калина росте десь в найвіддаленіших кутках саду, але не треба забувати про надзвичайну користь цієї рослини для організму людини. Ягоди калини багаті залізом, аскорбіновою і валеріановою кислотами та іншими корисними елементами. Ягоди часто використовують у народній медицині.

Посадка і догляд за калиною здійснюються дуже просто. Рослина добре росте на світлих ділянках з нейтральним або слабокислим ґрунтом. Торф'яні і піщані ґрунти зовсім не підходять для вирощування калини. Калину можна висаджувати як весною, так і восени. Ділянку для посадки готують завчасно: перекопують, вносять добрива, прополюють від бур'янів. Якщо ґрунт родючий, то потреба в органічних добривах відпадає.

Весняну посадку проводять ще до розпуску бруньок. На обраній ділянці копають яму розміром 50*50 см, дотримуючись відстані між кущами 2,5-3,5 м. Ділянку готують за два тижні до посадки.

Осінню посадку калини проводять за два місяці до початку заморозків. Осіння посадка нічим не відрізняється від весняної.

Обрізають калину так само як і будь-які інші ягідні кущі в саду, навесні, до початку розпуску бруньок. Першу обрізку молодого дерева проводять через рік після посадки.