99 грн
Ірга Нортлайн rectangle
Вибір покупця
99 грн
99 грн
rectangle

Ірга — швидкорослий чагарник або невисоке деревце, відноситься до родини Розанові. У природі відомо близько 25-ти видів ірги і зустріти їх можна на узліссях. А людиною окультивовано близько десяти видів. Ірга — дуже невибаглива у вирощуванні рослина. Ірга росте майже у кожному саду, але не усі знають про її корисні властивості. Ягоди ірги використовують у народній медицині. Плоди вирізняються чудовим темно-синім, пурпуровим кольором залежно від сорту. До складу соковитих ягід ірги входить безліч корисних елементів. Ірга не боїться засухи, сильних вітрів, може рости на будь-яких грунтах. Під час цвітіння кущі ірги дуже схожі на черемшину.

Ягоди ігри рекомендують вживати при сезонному авітамінозі і для профілактики найпоширеніших захворювань. Ягоди вживають у свіжому вигляді або готують смачні варення, джеми або компоти.

Як і усі ягідні чагарники іргу висаджують навесні і восени. Для посадки підготуйте добре освітлене місце. Ґрунт найкраще підійде супіщаний або суглинистий. Ділянку готують заздалегідь: перекопують, очищають від бур'янів, вносять добрива. Посадкову яму копають розміром 60*60 см, дотримуючись відстані 50-150 см між саджанцями. Після посадки добре поливають, а Ґрунт мульчують шаром торфу або тирси.

Після посадки за іргою можна практично не дивитись аж до збору урожаїв. Через кілька років після посадки можна вносити рідкі органічні добрива.