Ожина Лох Нес rectangle
Вибір покупця
79 грн
79 грн
79 грн
79 грн
79 грн
79 грн
rectangle

Ожина — близька родичка малини, часто її можна зустріти в наших лісах у дикому вигляді, відноситься до роду Розанові. Пагони ожини густо вкриті дрібненькими і чіпкими шипами, що утворюють непрохідні хащі. Завдяки клопіткій роботі селекціонерів, з'явились сорти ожини без колючок. Висаджуючи ожину біля опори, пагони можуть сягати в висоту до 2-ох метрів. Листки ожини зазубрені по краях, світло-зеленого кольору, з двох сторін опушені. Квітки ожини являються прекрасним медоносом. Невеликі білі квітки ожини розпускаються залежно від сорту і кліматичних умов протягом усього літа. Урожаї починають збирати з кінця серпня.

Вирощування ожини на своїй ділянці — справа непроста, але дотримуючись правил посадки та догляду за рослиною можна отримати красивий кущ і великі урожаї корисних і смачних ягід.

Посадку кущів ожини краще проводити весною, з середини квітня. Найкраще висаджувати рослини на добре освітлених ділянках, захищених від вітрів. Для ожини підходять добре дреновані, суглинисті, повітропроникні ґрунти. Посадкову яму готують завчасно, розмір ями залежить від віку саджанця і розміру кореневої системи. Коріння в ямі потрібно розправити, щоб ніде не загиналось. Між рослинами витримують відстань 1,5-2 м.

Догляд полягає у регулярному і своєчасному поливі, періодичному розпушуванні ґрунту та підживленні. Посадивши молоду рослину, не забудьте встановити опору, де можна з часом підв'язати в'юнкі пагони.

Підживляють кущі ожини так само як і малину чи аґрус. Азотні і органічні добрива вносять перед початком вегетації.