Ожина Лох Нес rectangle
Акція Вибір покупця
55 грн
79 грн
Ожина Лох Тей rectangle
Акція
55 грн
79 грн
Ожина Навахо rectangle
Акція
55 грн
79 грн
Ожина Торнфрі rectangle
Акція
55 грн
79 грн
Ожина Тріпл Краун rectangle
Акція
55 грн
79 грн
Ожина Честер rectangle
Акція
55 грн
79 грн
rectangle

Ожина — близька родичка малини, часто її можна зустріти в наших лісах у дикому вигляді, відноситься до роду Розанові. Пагони ожини густо вкриті дрібненькими і чіпкими шипами, що утворюють непрохідні хащі. Завдяки клопіткій роботі селекціонерів, з'явились сорти ожини без колючок. Висаджуючи ожину біля опори, пагони можуть сягати в висоту до 2-ох метрів. Листки ожини зазубрені по краях, світло-зеленого кольору, з двох сторін опушені. Квітки ожини являються прекрасним медоносом. Невеликі білі квітки ожини розпускаються залежно від сорту і кліматичних умов протягом усього літа. Урожаї починають збирати з кінця серпня.

Вирощування ожини на своїй ділянці — справа непроста, але дотримуючись правил посадки та догляду за рослиною можна отримати красивий кущ і великі урожаї корисних і смачних ягід.

Посадку кущів ожини краще проводити весною, з середини квітня. Найкраще висаджувати рослини на добре освітлених ділянках, захищених від вітрів. Для ожини підходять добре дреновані, суглинисті, повітропроникні ґрунти. Посадкову яму готують завчасно, розмір ями залежить від віку саджанця і розміру кореневої системи. Коріння в ямі потрібно розправити, щоб ніде не загиналось. Між рослинами витримують відстань 1,5-2 м.

Догляд полягає у регулярному і своєчасному поливі, періодичному розпушуванні ґрунту та підживленні. Посадивши молоду рослину, не забудьте встановити опору, де можна з часом підв'язати в'юнкі пагони.

Підживляють кущі ожини так само як і малину чи аґрус. Азотні і органічні добрива вносять перед початком вегетації.