loading
Biogardis
99 грн
99 грн
Лохина Легасі rectangle
Вибір покупця
99 грн
Лохина Нельсон rectangle
Новинка
99 грн
99 грн
Лохина Патріот rectangle
Вибір покупця
99 грн
Лохина Пінк Лимонад rectangle
Новинка
99 грн
Лохина Торо rectangle
Вибір покупця
99 грн
99 грн
rectangle

Лохина або садова чорниця — листопадний чагарник, відноситься до родини Вересові. Зустріти цей невисокий чагарник можна по всій території Північної півкулі. Ягоди лохини є одними з найцінніших природних продуктів, вони багаті вітамінами і корисними мінералами. Лохина все більше привертає увагу садівників своїми декоративними якостями. Кущі лохини не втрачають своєї декоративності протягом усього року, особливо восени, коли урожай уже зібраний, а листки набувають червоного кольору. Саджанці лохини можна висаджувати в саду або на присадибній ділянці як декоративний чагарник та збирати смачні урожаї.

Ягоди лохини широко використовують у народній медицині, вони добре впливають на роботу нирок, стимулюють роботу серця, покращують зір. Особливо корисні при діабеті і в дієтичному харчуванні. Загалом вирощування лохини — нескладний процес, тому виростити її зможе навіть недосвідчений садівник.

Посадка рослини починається з правильного вибору місця. Для кущів лохини потрібно підібрати добре освітлені, захищені від вітрів ділянки. В суглинистих або піщаних ґрунтах рослина рости не буде. Найкраще підійдуть добре дреновані торф'яно-піщані або торф'яно-суглинисті ґрунти.

Кущі лохини висаджують навесні або восени. Весняну посадку проводять до початку вегетаційного періоду. Посадкову яму готують завчасно, розміром 60*60 см, дотримуючись відстані між саджанцями 50 см. Поміщаючи саджанці в яму, коріння потрібно розправити і присипати землею. Після посадки потрібно рясно полити саджанець і замульчувати землю навколо. Осінню посадку проводять так само як і весняну.  Рекомендується повністю видалити весь перший цвіт з куща, це дасть змогу рослині краще вкорінитись і на наступний рік дати більші урожаї.

Для того щоб рослина плодоносила рясно і часто, потрібно обрізати сухі і пошкоджені гілки. Формуючу обрізку лохини проводять — ранньою весною, до початку сокоруху. Першу обрізку проводять через рік після посадки.