119 грн
Вишня Молодіжна rectangle
Вибір покупця
119 грн
Вишня Норд Стар rectangle
Вибір покупця
119 грн
119 грн
Вишня Шпанка rectangle
Вибір покупця
119 грн
Вишня Зустріч rectangle
Новинка
119 грн
rectangle

Вишня походить з чорноморського узбережжя. Серед садівників усього світу вишня користується великим попитом. Важко уявити український сад без дерева вишні. Селекціонери постійно працюють над виведенням нових сортів і на сьогодні відомо уже більш як 130 сортів вишень. Щоб вишня добре росла, найбільшої уваги та догляду потребує в перший рік після посадки.

Вишня являє собою високорослий чагарник або дерево. Для посадки саджанців вишні добре підходять легкі, дреновані суглинисті грунти. Особливістю вишні є те, що вона частково самоплідна. Для рясніших урожаїв можна в саду посадити два різних сорти вишень, що достигають в один час.

Висаджують вишню весною, це дасть дереву достатньо часу для того, щоб вкорінитись та піти в ріст. Посадку проводять після весняних заморозків, коли земля достатньо прогріється, а бруньки ще не почали розпускатись, тобто десь в другій половині квітня.

Ґрунт для посадки готують з осені. Вишня полюбляє добре освітлені місця. Якщо на ділянці кислий грунт, то провапнуйте його за кілька тижнів перед посадкою саджанця. Висаджуючи кілька дерев водночас дотримуйтесь відстані 2 м одне від одного. Саджаючи вишню слідкуйте, щоб її коріння було прямим.

Протягом двох-трьох років після посадки не потрібно вносити мінеральних та органічних добрив. Тому весь догляд зводиться до періодичного розпушування ґрунту, рясного поливу та видалення бур'янів. Щороку весною проводять профілактичну обрізку вишні, видаляючи кореневу парость та сухі гілки.

Влітку настає пора збирати урожаї вишень. Ранні сорти достигають вже з середини червня, середньостиглі — в кінці липня, а пізні — з серпня до середини вересня. Збирають урожай у міру достигання ягід.

Першу обрізку вишні здійснюють ранньою весною, десь в березні, до того як почнуть розпускатись бруньки. Іноді ще можна обрізати вишню влітку, після збору урожаю. Осінню обрізку потрібно робити після закінчення вегетаційного періоду.