Яблуня Айдаред rectangle
Вибір покупця
109 грн
109 грн
Яблуня Білий налив rectangle
Вибір покупця
109 грн
Яблуня Гала rectangle
Вибір покупця
109 грн
109 грн
Яблуня Глостер rectangle
Вибір покупця
109 грн
Яблуня Голден Делішес rectangle
Вибір покупця
109 грн
Яблуня Гренні Сміт rectangle
Вибір покупця
99 грн
109 грн
109 грн
109 грн
Яблуня Ерлі Женева rectangle
Новинка
109 грн
Яблуня Кортланд rectangle
Вибір покупця
109 грн
Яблуня Ліголь rectangle
Вибір покупця
109 грн
109 грн
Яблуня Макинтош rectangle
Вибір покупця
109 грн
rectangle

Ви, мабуть, помічали відмінності між яблунями у приватному саду і плантаціями приватних плодових дерев. На подвір'ї росте переважно два або три розлогих дерева. А у приватних — всі дерева невисокі, компактні і однієї форми.

Яблуні можуть мати форму дерева або високих чагарників. На сьогодні відомо більше 50-ти сортів. У яблунь сильно розвинена коренева система, розташована на глибині до 1 м, зрідка коріння сягає до 2,5 м, а гілки поділяються на родючі, де з часом зав'язуються плоди, і ростові. 

Смак, колір, форма і розмір яблук різні. Плодоносять також по-різному, всі ці чинники залежать від сорту яблуні. З усіх сортів найпізніше плодоносить улюблена багатьма садівниками Антонівка.

Посадка яблуні

Яблуню слід садити весною, ще до розпуску пуп'янків або восени за кілька місяців до початку морозів, щоб деревце змогло вкорінитись. Вважається, що при висаджуванні саджанців яблунь восени, вони краще приживаються. До посадки слід готуватись завчасно. Якщо будете садити саджанці восени, то місце підготуйте за місяць. Глибина ями повинна бути не глибше 80 см і діаметром 1 м, стінки мають бути напівкруглими зі стрімкими краями.

Посадкова суміш повинна складатись з родючих ґрунтів, органічних і мінеральних добрив. Ґрунт потрібно змішати з добривами і заповнити посадкову яму на третину. Добрива також можна внести при попередній підготовці ділянки для висадки.

Не рекомендуємо додавати у яму свіжий перегній адже це може зашкодити розвитку коріння. Також не використовуйте азотні добрива, це сповільнить ріст саджанця.

Формування крони і обрізка яблунь

Молодим саджанцям яблуні потрібен постійний догляд. Одним з головних Ваших обов'язків буде формування крони майбутнього дерева. Потребу в обрізці гілок яблуня має завжди. Так, для старих дерев така обрізка важлива, це допоможе значно омолодити дерево.

Для наших широт обрізка оптимальною буде — ярусно-розряджена. Ця обрізка вважається найпопулярнішою і найлегшою. Суть такої обрізки в тому, щоб залишити центральний стовбур, а з гілок формувати яруси. У дорослого дерева таких ярусів 6-8.

Найчастіше обрізку і формування крони яблунь проводять навесні — з березня по квітень, до початку розпуску бруньок. За літо на дереві появляється багато нових пагонів, але влітку категорично не можна проводити обрізку. В цей час дерево активно росте і в листі накопичуються корисні речовини. Видалення пагонів з листям вплине на майбутній урожай.

Восени можна провести ще одну обрізку пагонів, що ніяк не вплине на урожай наступного року. При чому видаливши сухі та хворі гілки, Ви краще підготуєте дерево до зими.