99 грн
Алича Персикова rectangle
Вибір покупця
99 грн
rectangle

Який сад може обійтись без аличі? Вона уже давно прижилась у наших садах. Алича відноситься до роду Слив сімейства Розанових.

Алича — гіллясте, багатостовбурове дерево з сильною, міцною кореневою системою та тонкими бурими пагонами. Дерево аличі високоурожайне і потребує мінімального догляду.

Алича, на відміну від інших плодів, містить мало цукру, але разом з тим, багата на органічні кислоти, провітамін А, вітаміни групи B, вітаміни РР, Е, має великий вміст аскорбінової кислоти, пектину та мінералів: кальцій, калій, магній, фосфор, натрій та залізо. З плодів аличі готують смачні компоти, джеми, соки, варення і багато інших смачних страв. Алича — відмінний ранній медонос. Цвіт аличі легко переносить весняні раптові заморозки. Як і всі плодові дерева алича не любить холодного вітру, тому ділянку для посадки обирають в теплому кутку саду.

Алича — швидкоросле дерево, уже через 2-3 роки після посадки дає високі урожаї до 40 кг смачних та корисних плодів. До першого урожаю алича росте в висоту, а потім розростається в ширину. У перші роки після посадки нічого окрім поливу робити не потрібно.

Особливих умов для ґрунту алича теж не має, але краще плодоносить у суглинистих ґрунтах. Для аличі добре підходять ділянки з ґрунтовими водами на глибині від 1,2 м.

Посадку аличі проводять весною, після розпуску бруньок. Місце для посадки готують з осені. В перші 3-4 роки після посадки формують крону розріджено-ярусного типу. А далі обрізка здійснюється лише для прорідження крони дерева і видалення сухих гілок. Обрізка саджанців аличі проводиться весною до початку розпуску бруньок, приблизно в березні-квітні.

Восени перед настанням морозів ґрунт навколо молодих дерев покривають товстим шаром торфу.