rectangle

Актинідія — екзотична рослина для наших широт, належить до роду Актинидієві. У природі актинідії можна зустріти в горах Південно-Східної Азії. Батьківщиною цієї дивовижної рослини вважається Китай, в Європі плоди актинідії появились лише в XX столітті.

Актинідія — багаторічна листопадна ліана, що сягає до 30-ти метрів в висоту. Завдяки надзвичайно красивому, строкатому забарвленню листя актинідія має декоративний вигляд. Висаджуючи актинідію в себе в саду обов'язково подбайте про опору, до якої можна буде підв'язати ліани.

Актинідія користується великою популярністю серед ландшафтних дизайнерів. За її допомогою прикрашають альтанки, арки або утворюють живоплоти. Доросла актинідія утворює щільну стіну з переплетення пагонів і листя, утворюючи тінь. Восени листя набуває рожевого, жовтого або малинового відтінків. А взимку пагони зачаровують своїм химерним переплетенням.

Посадку та догляд за актинідією досить легко здійснювати. Дозрівають маленькі і корисні плоди в середині осені. Місце посадки обирають так, щоб рослина могла тривалий час рости на одному місці. Актинідія полюбляє вологі ґрунти, але не переносить її надлишку. Місце обирають добре освітлене, посадкову яму готують розміром 50*60 см. На дно обов'язково засипають шар гальки. Коріння рослини потрібно розправити в ямі і засипати землею. Ґрунт навколо злегка ущільнюють і мульчують шаром торфу.

Обрізку актинідій можна проводити лише після цвітіння або восени, після опадання листя. Першу обрізку проводять через рік після посадки.