термін дозрівання

висота

109 грн
Айва Мускатна rectangle
Вибір покупця
109 грн
rectangle

Айва — унікальна рослина, в одних людей асоціюється з високорослим деревом і смачними, твердими, схожими на яблука плодами та специфічним смаком, а у інших — з декоративним чагарником. Плоди айви широко використовують не лише для приготування смачних страв, а й у медицині також. Садівники використовують молоді саджанці айви як підщепи для вирощування карликових сортів яблунь, груш та ін. Айва являє собою листопадний кущ або невисоке дерево висотою до 5-ти м.

Вирощувати айву доволі просто, оскільки вона легко пристосовується до погодних умов. Щороку плодоносить однаково, добре переносить нетривалу посуху чи надмірне зволоження, не втрачаючи урожаю. Приживається майже на будь-яких ґрунтах, навіть на ділянках, де близько залягають ґрунтові води (приблизно 60 см).

Найкраще місце для посадки айви — відкрита ділянка з великою кількістю сонячного проміння. Висаджувати айву потрібно в період спокою дерева: восени або навесні. Якщо садити айву восени, то ділянку потрібно підготувати ще навесні. Ділянку перекопують, вносять добрива і лише безпосередньо перед висадкою викопують посадкову яму. Після посадки ґрунт навколо деревця потрібно добре полити і вкрити шаром перегною або торфу. Весняну посадку проводять точно так само, ділянку готують ще восени.

Молодим саджанцям айви потрібно періодично вносити мінеральні добрива для кращого росту.

Ранньою весною, ще до розпуску бруньок проводять санітарну обрізку дерева, видаляючи сухі і пошкоджені гілки. Опісля можна провести ще одну обрізку, щоб сформувати крону молодого дерева або омолодити старше.

Плоди айви достигають в серпні і вересні, тому обробку від шкідників проводять в травні і червні. На початку осені знімають уже всі плоди. Після закінчення вегетаційного періоду проводять ще раз санітарну обрізку і проріджують крону дерева. А в листопаді готують дерево до зимівлі. Ґрунт навколо вкривають товстим шаром торфу або перегною.