Зберігайте яблука правильно!

rectangle

Плоди яблунь — це, мабуть найпопулярніший та найулюбленіший фрукт в Україні. Вони містяться багато вітамінів, наприклад, В, С, Е, РР, калій, кальцій, магній, йод, марганець й пектин. Яблука є одним з найбільш легко засвоюваних джерел заліза. Яблука – найкращий продукт всіх тих, що худнуть. Калорійність яблука становить всього 47 ккал на 100 гр, а відсутність жирів і велика кількість клітковини дозволяє їсти їх практично в необмеженій кількості. Наявність пектину робить їх продуктом з низьким глікемічним індексом, що дуже корисно для похудання.

Зараз садівники навчилися зберігати яблука до пізньої осені чи навіть до нового врожаю, але не всі вміють робити це правильно, тому ми розкажемо вам про деякі нюанси цієї справи. Осінні сорти яблук зберігаються до 3-х місяців при температурі 0°С, а от зимові сорти добре зберігати від 0°С до +5°С до 7-ми місяців, вологість повітря має становити 80%. Тому запам'ятайте, для зберігання яблук на довгий термін, ні в якому разі не струшуйте плоди з дерев та не збирайте опавші яблука, а також не зберігайте яблука різних сортів в одному ящику. Зберігати яблука взимку можете у погребі, холодильнику, підвалі або на балконі, головне щоб температура та вологість відповідали нормам.

Пам'ятайте, що найкраще зберігати плоди середніх розмірів, бо невеличкі плоди швидше в'януть, а великі – можуть пошкоджуватися різними хворобами. Яблука мають бути сухі, багато людей зберігають їх замотавши в папір (пергамент) або газети.

Вживати плоди яблунь можете варені, сушені, зробити сік, нерідко використовують їх в десертах. Практично в будь-якій обробці ці плоди зберігають надзвичайний смак. Пропонуємо їсти яблучка зі

 шкірочкою, тому що найбільша частка пектину й вітаміну С перебуває біля поверхні яблук. Дуже добре вживати свіжі яблука, тому що при

 термічній обробці знижується обсяг вітамінів та корисних речовин.

Отже, тепер ви знаєте більше інформації, про користь та зберігання плодів яблунь на зиму. Скористайтеся нашими порадами та насолоджуйтеся неповторним смаком яблук!