Як захистити плодовий сад? Коли і як обробляти?

rectangle

Потреба у захисті саду від шкідників та хвороб завжди є актуальною. Нехтувати профілактикою саду також не можна. Але, особливо у садівників-початківців завжди виникають питання коли і як обробляти дерева? Про це ми і поговоримо далі, у цій статті.
Серед садівників побутує міф, що кращі урожаї збирають ті, хто не доглядає за садом взагалі. Але це міф – не більше. Навпаки, якщо належно не доглядати за деревами та кущами, урожаї поступово зменшуватимуться, а самі дерева і взагалі можуть загинути. Якщо ж ви хочете отримувати рясні, щедрі урожаї та мати прекрасний сад, тоді ця стаття саме для вас.
Плодові дерева слід висаджувати поряд для перехресного запилення та збільшення урожаїв. У пишних кронах дерев можуть заводитись різноманітні шкідники, які оселяються найчастіше на яблунях, сливах, грушах чи вишнях. Вони шкодять молодим брунькам, листю, цвіту та плодам. Одні з найнебезпечніших шкідників для плодових дерев – тля та гусениці. Які висмоктують соки з дерева, тим самим послаблюючи рослину. Зав’язі плодів швидко осипаються, кількість плодів зменшується і вони стають несмачними. Зазвичай, якщо ви виявили ознаки хвороби на одному дереві, тоді неодмінно вони будуть і на інших деревах. Адже шкідники розносяться вітром. Тому отримати здоровий та пишний сад без профілактичних обробок неможливо. Без регулярної обробки плоди також уражатимуться шкідниками і менше зберігатимуться.
Для обробки саду використовуйте фунгіциди, вони здатні захистити від хвороб, інсектициди – захищають від шкідників або комбіновані, що захищають від хвороб та шкідників разом.
Загалом плодові дерева в саду поділяють на кісточкові, плоди яких мають кісточки в середині: нектарини, вишні, сливи та зерняткові, як мають зернятка: яблука, груші. Далі ми поговоримо про ці дві основні групи.
Зазвичай плодові кісточкові фрукти вирощують для свіжого споживання, але вони також добре піддаються термічним обробкам. З них готують смачні: компоти, джеми, варення чи просто заморожують на зиму. Саме тому вони мають бути без пошкоджень, гнилі чи будь-яких інших пошкоджень. Про хвороби того чи іншого дерева ви можете прочитати у інших наших статтях.
І так, щоб позбутись таких шкідників та хвороб як: деревні кліщі, попелиця, моль, кучерявість листя персика та борошниста роса. Обробіть персики та нектарини фунгіцидами у період розпускання бруньок, не пізніше.
Вишні та черешні слід обробити по завершенню цвітіння, щоб позбутись гусениць та довгоносиків. Ці дерева можуть також уражатись борошнистою росою, плямистістю листя та коккомікозом.
Якщо ви помітили ознаки молі, плодожерки чи попелиці, обробіть крони дерев під час формування зав’язей фунгіцидами та інсектицидами. Плодову гниль видно лише на уже сформованих фруктах, тому і обробку також слід провести, коли більшість плодів уже сформована. Але обов’язково зробіть це не пізніше ніж за два тижні до збору урожаю.
Від тлі профілактичне обприскування проводять через місяць після збору усього урожаю. При підготовці до зими, в період спокою дерева проводять обрізку пагонів та востаннє перед зимою обробляють дерева бордоською сумішшю. На всі місця зрізів наносять садовий вар.
Про хвороби яблунь та груш можна виділити окрему статтю, оскільки вони розносяться вітром і надзвичайно сильно шкодять деревам. Ми розповімо про ефективні засоби та методи боротьби, щоб ви більше не переймались лікуванням, а лише проводили регулярні профілактичні роботи.
В період розпуску бруньок обприскайте крону від яблуневого короїда та довгоносика сумішшю фунгіцидів та інсектицидів. З появою цвітіння обробіть від плодового кліща чи тлі. Міль, попелицю і плодожерку можна вивести після опадання пелюсток.
Після дозрівання всіх плодів проведіть2 рази обприскування розчином хорусу, але не пізніше ніж за два тижні до збору урожаю. В період спокою зернятковим деревам також проводять санітарну обрізку крони, місця зрізу обробляють садовим варом та обприскують бордоською сумішшю або купоросом.
Отже, давайте підсумуємо. Щоб отримати здоровий сад та високі урожаї вам потрібно дотримуватись декількох простих правил:
- Для обробки використовуйте лише якісні, перевірені препарати. Зверніть увагу! Агропрепарати, що призначені для промислового використання категорично не можна застосовувати в домашніх умовах.
- Якщо чогось не знаєте, зверніться за консультацією до професійних агрономів.
- Обов’язково дотримуйтесь термінів, способів обробки та концентрації препаратів.
Дотримуючись цих простих і нескладних порад, зможете зберегти здоровим свій сад. Погодьтесь, коли сад здоровий, то і робіт значно менше.
Якщо після прочитання цієї статті у вас виникли додаткові запитання. Можете їх сміливо задати нашим кваліфікованим менеджерам у будь-який зручний для вас спосіб. А відвідавши каталог товарів ознайомтесь з великим вибором посадкового матеріалу, який вирощений у кращих розплідниках Західної України і районований до будь-якого нашого клімату. Всі плодово-ягідні саджанці дворічного віку і добре приживаються на новому місці.