Як боротися з хворобами винограду?

rectangle

Виноград — відносять до однієї с самих відомих та цілющих ягід у всьому світі. Його плоди багаті на різноманітні вітаміни, мінеральні солі та цукри, які легко засвоюються організмом людини. Тому зрозуміло, що кожен садівник хоче посадити та виростити у своєму саду саджанці винограду. Якщо ви надумали вирощувати будь-який виноград, то ми рекомендуємо попередньо дізнатися про: вибір, посадку, догляд та хвороби й шкідники цієї рослини.

Отже, захворювання винограду бувають інфекційні та неінфекційні. Все, що потрібно знати про інфекційні хвороби, то це те, що вони передаються від хворих рослин здоровим саджанцям. Ці захворювання дуже виснажують рослину та стають причиною її загибелі. Причиною неінфекційних хвороб є погодні умови (вітер, град, заморозки, брак тепла).

Розглянемо найбільш розповсюджені захворювання виноградної лози та способи боротьби з ними:

Борошниста роса або оїдіум на винограді — плями білого кольору на листочках рослини. Вражені пагони та суцвіття ростуть дуже повільно, а листя — скручується. Від борошнистої роси допоможе обприскування розчином сірки.

Мілдь — сірий наліт, який утворюється на нижньому боці листочків, а зверху утворюються маслянисті плямки. Грона винограду всихаються та гниють. Тому цей грибок слід лікувати фунгіцидами. Вперше проведіть таку процедуру весною, після перших рясних дощів, а основну — після того, як рослина відцвіте.

Хлороз — листочки винограду масово жовтіють, але не сохнуть. Ця хвороба залежить від кислотності ґрунту. При хлорозі рослини потрібно обприскати 1% розчином залізного купоросу.

Сіра гниль — листя, пагони та ягоди покриваються сірим нальотом. Цей грибок швидко розвивається при вологій погоді, особливо, у холодні ночі. Найкраще лікувати цю хворобу бордоською сумішшю або придбати та обприскати спеціальними рідинами.

Оливкова плямистість — грибкове захворювання при якому з'являються плями сірого та коричневого кольору на листях. Коли настає спека, то листках має вигляд, ніби його попалив вогонь. Воно дуже швидко засихає та починає обпадати. Профілактику проти оливкової плямистості слід проводити весною, коли тільки з'явилися перші два листочки. На допомогу вам підійде 2% розчин мідного купоросу.

Антракноз — цей грибок часто вражає рослину після дуже рясного дощу, на листках з'являються численні дірочки. Щоб позбутися антракнозу, обприскайте ваш виноград будь-яким протигрибковим препаратом.

Для того, щоб грибкові хвороби не вражали молоді насадження винограду, слід обов'язково висадити у повітропроникний ґрунт. Також не забувайте про те, що цій рослині необхідна обрізка та прорідження ліан. Якщо ваша рослина добре доглянута, правильно полита, вчасно проведена обрізка, а місце посадки чудово провітрюється, то є дуже малий процент, що ваш виноград захворіє. Ви зрозуміли, що краще провести профілактику будь-якій хворобі, а також будьте пильні та уважні до ваших насаджень і тоді вашим рослинам нестрашні захворювання.

Важливо! Проводити профілактичні роботи від захворювань та шкідників виноградної лози необхідно в суху погоду та коли рослина має чотири або п'ять молоденьких листочків.