Висаджуємо груші на ділянці та створюємо грушевий сад

rectangle

Солодкі та ароматні плоди груш відомі людству ще з давніх-давен. В Стародавній Греції та Римі груші цінувались за приємний смак. Рід Груша налічує понад 60 видів декоративних та плодових сортів. У дикому виді грушу можна зустріти у лісах Євразії та в країнах з помірним кліматом.
Висота грушевих дерев може бути різною. Окультивовані, плодові сорти прищеплюють на таких підщепах, щоб рослина не росла надто високою і можна було легко за нею доглядати. Кожної весни крони таких дерев густо вкриваються білими або рожевими квітками, які зібрані у невеличкі групки по 7-10 квіток з яскраво-жовтими серединками. Під час цвітіння квітки випромінюють надзвичайно солодкий, приємний, п’янкий аромат.
Груша – одне з найневимогливіших плодових дерев у саду. Добре росте і плодоносить на родючих ґрунтах і чорноземах. Але при правильному догляді на бідних ґрунтах можна отримати хороші урожаї. Для їх вирощування категорично не підходять кислі ґрунти та близького залягання ґрунтових вод. Оскільки потужне коріння може проникати в глибину до 6 м.
За часом дозрівання груші поділяються як і всі інші плодові дерева:
-ранні\літні;
-середні\осінні;
-пізні\зимові сорти.
Літні сортам притаманні середнього розміру плоди з м’якою та маслянистою м’якоттю, які не можуть довго зберігатись. Їх використовують для швидкої переробки або вживають свіжими.
Осінні – можуть кілька тижнів зберігатись у темному, прохолодному приміщенні. Плоди твердіші і крупніші, але мають привабливий смак і аромат.
Зимові ж сорти призначені для тривалого зберігання. Для вживання в свіжому виді потрібно почекати 1-2 місяці, щоб груші достигли.
Обираючи сорти для свого саду, радимо висаджувати кілька різних сортів з різними термінами достигання, так ви збільшите урожайність кожного дерева і зможете насолоджуватись смачними плодами груш протягом усього року. Краще обирайте 2-во річні саджанці, вони добре реагують на нове місце висадки. Також при купівлі зверніть увагу на пакування саджанця. Коренева система повинна бути обов’язково закритою, а корені не мають мати пошкоджень, бути поламаними чи гнилими.
7 основних правил посадки
Як і всі плодово-ягідні культури груші висаджують як весною, так і восени. І відмінностей між ними майже не має.
1. Місце посадки. Груші мають добре розвинену кореневу систему, тому не люблять близького залягання ґрунтових вод і застою вологи. Сильне коріння заглиблюється на 3-4 м в глибину. Обирайте сонячні ділянки в саду, захищені від вітрів і полуденної спеки;
2. Посадкова яма. Груші добре ростуть і плодоносять на легких суглинистих ґрунтах. Яму готуйте завчасно, хоча б за кілька тижнів до посадки. Розмір ями за часту залежить від розміру кореневої системи саджанця, робіть її трішки більшою, щоб можна було розпрямити корені;
3. Терміни посадки. Як уже зазначалось висадку проводять восени і весною. Весняна посадка починається з таненням снігів, обов’язково встигніть посадити до початку розпуску бруньок. Осінню посадку починають з другої половини жовтня, коли спаде літня спека;
4. Дії перед посадкою. Отримавши саджанці, не спішіть їх одразу садити. Поставте їх у відро з водою на добу, можете додати стимулятор росту;
5. Дії під час посадки. Коренева шийка повинна заглиблюватись максимум на 2-4 см в землю, а місце щеплення завжди має знаходитись над землею;
6. Обрізка при посадці. Весною вкорочують пагони на третину. А при осінній посадці не обрізають взагалі;
7. Що робити з саджанцями ,якщо посадка відкладається? Якщо ви придбали саджанці завчасно і не маєте можливості їх уже висадити, тоді обгорніть рослину вологою тканиною і зберігайте, до посадки, в темному прохолодному приміщенні.