Вишня — наша традиційна ягода

rectangle

Вишня — красиве дерево чи кущ заввишки до 5-ти м. Листочки вишні, еліптичні, загострені, темно-зелені згори та світлішого забарвлення знизу, досягають у довжину до 8 см. Цвітуть ці деревця наприкінці квітня або протягом травня. Квіточки білого або рожевого кольору, зібрані у суцвіття, які схожі на парасольки. Під час цвітіння вишня має неймовірний вигляд, квіти дуже ароматні та є чудовими медоносами. Плоди округлі, соковиті, кисло-солодкі на смак, червоного або темного бордового кольору в залежності від сорту та погодніх умов.

Посадка вишні

Вишенька чудово росте та плодоносить до 15-ти років на одному місці. Для посадки підійде будь-який ґрунт, але найкраще супіщаний, в освітлених та захищених від сильних вітрів місцях. Якщо посадку запланували на весну, то зробіть це у квітні, а якщо восени, то до початку жовтня. Посадкова яма має бути глибиною приблизно 60-80 см та діаметром до 60 см. У яму додайте перегній та золу. Якщо ґрунт виявився важким, то це не проблема, додайте до нього піску (10 кг). Після посадки рясно полийте деревце та замульчуйте шаром перегною (2 см). А якщо саджанці вишні придбали восени, то їх слід прикопати в землю під кутом 45° градусів та прикрити прикореневу частину гілочками ялини, щоб взимку деревця не замерзли чи не пошкодили гризуни.

Догляд за вишнею

Це плодове дерево не вимагає особливого догляду. Улітку час від часу розпушуйте ґрунт біля стовбура. Поливайте у посушливу пагоду, насамперед в період цвітіння та дозрівання ягід, ця процедура збільшить врожайність дерева. У перші 2-3 роки після посадки підживлювати саджанці вишень не варто. З часом, коли саджанець почне плодоносити, тоді внесіть добрива. Підживку приготуйте самостійно: 1 кг золи та 10 л коров'яку розчиніть у 50-ти літрах води, настоюйте такий розчин до 5-ти днів тоді полийте деревце.

Правила обрізки

Проводити обрізку вишні потрібно кожного року з молодого віку, тому що ці дерева стрімко ростуть та загущують крону, через що плоди стають меншими за розміром та суттєво знижується врожай. Обрізку слід робити ранньою весною, до появи бруньок. Правильна обрізка:

  • окрім формування крони, обрізку проводять для запобігання загущеності крони;
  • гілочки, які сильно ростуть вгору, також обрізають, щоб дерево не було сильно високим;
  • по мірі зростання вишні, потрібно буде залишати нові скелетні гілочки, для правильної крони;
  • підмерзлі, сухі, пошкоджені та хворі гілки обов'язково обрізайте кожного року.

Важливо! Після кожної обрізки вишня омолоджується та протягом довгого періоду не старіє.

Цікаві факти про вишню

Плоди вишні одні з найсмачніших традиційних ягід нашої країни. Вони відносяться до низькокалорійних, корисних ягід. Вишня багата на вітаміни, мікроелементи та інші корисні речовини. Вишня поліпшує травлення та сприяє кращому обміну речовин, розщепленні жирів, також чудово підійде людям, які бажають схуднути. Завдяки цим ягодам стабілізується робота серцево-судинної системи, покращується нервова система. Вони мають заспокійливу дію, регулюють сон, піднімають настрій, зміцнюють капіляри та знімають втому.

Вишня в цілому унікальне дерево, люди використовують плоди, листя, деревину. Листочки зривають навесні, сушать та готовлять чай, також часто використовують для маринування та соління овочів. Деревину, завдяки своєму чудовому темно-коричневому кольору, використовують для виготовлення різних меблів та предметів із дерева.