Вирощування та догляд за інжиром!

rectangle

Інжир з давніх-давен відоме людству. Садівники вивели безліч сортів інжиру. На сьогодні уже існують сорти самозапильні і сорти з перехресним запиленням. Для вирощування на теренах України рекомендується обирати самозапильні сорти інжиру. Інжир полюбили за прекрасні смакові якості плодів та корисні властивості. Ще в давнину люди знали про лікувальні властивості інжиру, а його плодами любили ласувати гурмани по всьому світу. Тому сьогодні все більше садівників хочуть виростити цю прекрасну культуру у своїх садах. Давайте ж розглянемо як можна виростити інжир у саду і як правильно за ним доглядати, щоб отримувати такі бажані смачні плоди.

Інжир, фіга, фігове дерево – це назви одного і того ж листопадного дерева, яке найчастіше можна зустріти у країнах з субтропічним кліматом, але сучасні селекціонери довели, що за умов правильного догляду інжир можна вирощувати і у помірних широтах. Серед садівників побутує думка, що інжир – це одна з найдавніших окультурених рослин людиною.

Як обрати місце посадки?

Ми уже знаємо, що інжир – рослина теплолюбива і тому залежно від клімату обираємо ділянку під посадку інжиру. Якщо у вашому регіоні прохолодний клімат, то краще садити рослину у теплиці, де молоде дерево буде захищене від холодних вітрів. А якщо клімат м’який і теплий, то можна висадити інжир у відритий ґрунт, місце краще підібрати біля паркану чи південної стіни будинку, де він також буде захищеним від холоду і матиме достатню кількість сонячних променів. Також зауважте на рівень ґрунтових вод, їх рівень не повинен перевищувати 3-ох метрів.

І так, де посадити інжир уже ми визначили. Тепер потрібно підготувати дану ділянку для посадки. Ділянку ретельно удобрюють перегноєм та перекопують. Посадкову яму копають розміром 50*50*70 см. По стінках ями розміщують цеглу, це потрібно для того, щоб коренева система інжиру не розросталась, оскільки це негативно вплине на урожай. На дно ями обов’язково насипають шар дренажу, це може бути як бита цегла так і керамзит.

Обираючи місце для посадки інжиру зауважте, що рослина не любить коли її пересаджують, отже місце посадки повинно бути постійним.

Як обрати саджанець інжиру для посадки?

Важливо також правильно обрати сорт інжиру. Як уже зазначалось вище для помірних широт рекомендується обирати самозапильні сорти. Пропоную Вам ознайомитись з найпопулярнішими сортами інжиру:

Інжир Рандіно – самозапильний сорт, американської селекції. Особливість інжиру Рандіно: плодоносить двічі за сезон. В висоту сягає не вище 3-ох метрів.

Інжир Медовий – ранньостиглий сорт, достигають плоди з вересня. За сприятливих умов і при правильному догляді можна зібрати два урожаї за сезон.

Інжир Брунсвік – мабуть найнезвичайніший сорт інжиру. Сорт відомий своїми великими світло-зеленими плодами. 

Обов’язково купуйте саджанці інжиру лише з закритою кореневою системою, в перевірених розплідниках! Адже від якості посадкового матеріалу залежить ваш майбутній урожай.

Коли потрібно садити інжир?

Не менш важливим є період посадки молодих саджанців у відкритий ґрунт. Найкращим періодом для посадки інжиру є весна. Коли вже зійшли сніги і минула загроза раптових заморозків. Це приблизно кінець березня – початок квітня. До цього часу потрібно подбати про купівлю і підготовку саджанців до посадки. 

Посадка інжиру

Підготовлений саджанець поміщають у яму, розпрямляють корені і засипають землею. Коренева шийка повинна бути над рівнем землі. Молодий саджанець інжиру потребує багато вологи. В перші роки поливайте його дуже часто, особливо в спекотну пору року. Для кращого збереження вологи, можна замульчувати ґрунт навколо саджанця.

Як доглядати за інжиром?

В основному догляд за інжиром проводять так, як і за будь-яким кущем у саду. Окрім частого поливу потрібно також проводити регулярну обрізку. Це дозволить збільшити урожаї. У наших широтах крону формують у вигляді куща, це допоможе підвищити морозостійкість рослини. У перші роки не потрібно вносити жодних добрив, рослині вистачить тих, що вносили під час посадки.

Починаючи з третього-четвертого року можна змінити шар мульчі на перепрілий компост. В кінці вересня маленькі та незрілі плоди зривають з гілок. Фосфорно-калійні добрива починають вносити після збору перших урожаїв, тільки восени. Азотні добрива можна вносити лише влітку.

Весною після танення снігів можна поступово знімати захисне укриття з пагонів інжиру. Як правильно захистити інжир взимку читайте нижче. Зазвичай захисне укриття знімають на початку чи всередині квітня. Потрібно це робити вдень, щоб пагони могли випростатись під прямим сонячним промінням.

Підготовка до зими і зимівля інжиру

Пам’ятайте! Інжир – теплолюбива рослина, тому підготовку до зимівлі рослини потрібно починати тоді, коли денна температура опуститься не нижче ніж +2 °С. Гілки інжиру акуратно пригинають до землі і присипають шаром ґрунту. Для додаткового захисту від морозів можна спорудити додаткове укриття з фанери над вкритими пагонами. Це допоможе краще перезимувати інжиру у ґрунті.

Майбутні урожаї будуть сильно залежати від правильного укриття рослини на зиму.

Розмноження інжиру

Найпопулярнішим способом розмноження є живцювання. Живиці краще готувати з однорічних пагонів довжиною 15-20 см, їх можна відламати, а не зрізати. Краще приживаються живиці з середини або з нижньої частини пагона. Живиці можна вкорінювати помістивши їх у обрізані пластикові пляшки з отворами для дренажу. Такі саморобні контейнери ставлять у тепле місце, а після вкорінення живиці висаджують на постійне місце.

Шкідники та як з ними боротися?

Дерева інжиру вирізняється з-поміж інших дерев у саду своїми унікальними захисними властивостями. Інжир дуже рідко, майже ніколи не уражається жодними хворобами і шкідниками. Така перевага дуже полегшує догляд за рослиною.

Якщо ви будете дотримуватись усіх рекомендацій стосовно посадки та догляду за інжиром, вже за кілька років зможете поласувати його смачними плодами. Тому не гайте часу і замовляйте високоякісні саджанці інжиру у нашому інтернет-магазині Biogardis. Адже наші саджанці вирощені у нашому приватному садівництві, районовані до помірних широт, і добре приживаються на усіх теренах України.