Вирощування мигдалю в саду

rectangle

Мигдаль — це кущ або невелике деревце, полюбляє світло, має добре розвинену кореневу систему. Цей чагарник сягає в висоту до 3-ох, а інколи й до 5-ти метрів. Цвіте мигдаль у квітні, деревце цілком вкривається ніжними рожевими квіточками, які мають надзвичайно приємний запах. Цвіте мигдаль надзвичайно красиво, часто під час цвітіння його прирівнюють з квітами сакури.

Посадка

Мигдаль садять у ґрунт з кісточки або уже прищеплені саджанці. Отже, коли ви бажаєте висадити у своєму саду мигдальне дерево, то вам потрібно знати, що воно любить сонячні місця або легку напівтіні. Саджанці мигдалю не люблять протягів та сильних вітрів, а також затоплень, ось чому на дно ями вам обов'язково потрібно зробити дренаж з щебеню та кусочків цегли товщиною не більше 20-ти см та присипати його шаром піску (товщина 5-7 см). Якщо бажаєте, то можете посадити в своєму саду декілька саджанців мигдалю, тоді відстань між ними мусить бути 0,5-1,5 метра. Догляд за саджанцями мигдалю нескладний, потрібно тільки за потребою поливати, регулярно розпушувати ґрунт, підживлювати та обрізати пагони. Що до поливу, то в суглинних ґрунтах, весною, мигдаль поливають помірно, а в піщаних полив має бути рясний. Підживлювати саджанці мигдалю потрібно весною, під кожне деревце вносять 1 кг перегною та 20 г аміачної селітри, які розводять у 10-ти літрах води.

Користь та зберігання плодів

У плодах мигдалю міститься багато корисних елементів: олію, білок, величезний вміст різних вітамінів і мінералів. Вітамін Е — сповільнює процес старіння, В1 — допомагає при обміні речовин в організмі, В2 — потрібний при синтезі гемоглобіну. Ядра мигдалю містять також мікроелементи: калій, фосфор, залізо, цинк, марганець. Ядра мигдалю стабілізують робочі процеси печінки та селезінки, а також мають жовчогінну дію. Вони надзвичайно корисні для тих людей, які одужують після важких хвороб. Масло ядер мигдалю покращує водний та ліпідний баланс шкіри, а також прискорює процес регенерації клітин. Саме це масло стало основою не тільки для косметичних кремів, але й лікувальних воно найкраще відновлює волосся та прискорює його ріст.

Плоди мигдалю потрібно зберігати в сухій скляній банці та обов'язково щільно її закрити. Якщо потрібно довго зберігати мигдаль, то краще покласти його в морозильну камеру і з ним тоді нічого не трапиться протягом цілого року та навіть більше.

Обрізка мигдалю

Мигдаль чудово реагує на обрізку. Весною, мигдаль потребує обов’язкової обрізки. Зазвичай, до початку сокоруху, деревам мигдалю проводять санітарну обрізку, видаляють сухі та поламані гілки, а також ті, які загущують крону. Якщо вам потрібно провести формуючу обрізку, то робити її слід після цвітіння куща. Дорослі дерева, які вже мають сформовану крону практично не потребують обрізки, необхідно лише видаляти поламані гілочки. Восени, після того, як опаде листя потрібно провести санітарну обрізку дерев. Якщо ви не встигли провести обрізку до морозів, то проведіть її навесні до вегетативного періоду.