Вирощування лохини в саду. Корисні властивості.

rectangle

Лохина — це низькорослий чагарник, плоди якої перевищують хімічний склад чорної смородини. Висаджують саджанці лохини весною або осінню, все ж таки найкращою є посадка весною. Тому що протягом літа лохина добре приживається та стає стійкою до заморозків. Ґрунт на ділянці має бути піщаний або торфовий, можна також використовувати і глинистий ґрунт, але обов'язково зробіть під чагарником хороший дренаж. Якщо на вашій садовій ділянці інший ґрунт, не засмучуйтесь, ви можете створити лохині необхідний ґрунт своїми руками. Для посадки цих саджанців рекомендуємо брати їх в горшечках із закритою кореневою системою.

Догляд за лохиною не є складний, підібравши правильний ґрунт, не забувайте поливати, обрізати пошкодженні гілочки, розпушувати ґрунт декілька разів на протязі сезону й зробити мульчування. Пам'ятайте, що голубіка не любить органічні добрива! Їй чудово підходять мінеральні добрива, які потрібно внести ранньою весною, перед набуханням бруньок. Для того щоб лохина давала хороший та регулярний врожай, їй потрібна обрізка(формуюча та санітарна). Формуючу обрізку ви можете проводити, коли рослина досягла 3-4 років. Санітарну обрізку проводите протягом усього сезону, як тільки побачите хворі, слабкі пагони, а також ті гілочки, які з'явилися біля коріння.

Отже, це надзвичайно корисна культура, чудова вітамінна “бомба”, корисні не тільки плоди, але й листочки та пагони рослини. Використовують плоди лохини і в лікувальних цілях. В першу чергу ці ягоди корисні при цукровому діабеті, вони знижують рівень цукру в крові. Також їх вживають при авітамінозі, хворобах серця, алергічних реакціях, захворюваннях очей та шкіри. Лохину відносять до дієтичних продуктів, вона дуже корисна майбутнім мамам, має великий вміст фолієвої кислоти, яка необхідна для розвитку плоду. Вони також вміщають велику кількість антиоксидантів. Плоди лохини широко застосовують і в кулінарії, створюючи чудові та смачні десерти, вина. Вони чудово підходять для сушки, заморозки, варення, соку, різних джемів, з них виготовляють різні лікувальні настоянки.

Зараз ринок України насичений різними сортами лохини. Вам потрібно вибрати сорт, який найбільше підходить та обов'язково посадити цю чудо-ягоду на своїй садовій ділянці. Пропонуємо придбати лохину у нашому інтернет-магазині, в нас великий вибір сортів та гарантія на саджанці.