Вирощуємо полуницю на присадибних ділянках

rectangle

Мабуть, усі погодяться що найсмачнішою ягодою в саду є полуниця. Правильна посадка і догляд за нею — запорука красивих кущів і великих урожаїв. Якщо Ви вирішили порадувати себе, своїх рідних і близьких смачними та соковитими ягодами полуниць, тоді ця стаття саме для Вас. Ми розповімо як правильно підібрати сорти полуниці, як її висаджувати і доглядати за нею, щоб отримувати великі урожаї. Адже для отримання високих урожаїв полуниці потрібно докласти трішки зусиль.

Багато садівників, все частіше хочуть виростити на своїх ділянках декілька різних сортів полуниці. На сьогодні відомо безліч сортів полуниці, великою популярністю користуються ремонтантні сорти, тобто при правильному догляді з кущів можна збирати кілька урожаїв за сезон. Звісно, для цього потрібно приділити кущам більше уваги і турботи. Перед посадкою потрібно вибрати якісну розсаду, для цього Ви можете зайти до нас, в каталог продукції і обрати сорт полуниці на ваш смак.

У полуниці, яка виростає на наших садових ділянках — велике опушене листя і великі ягоди, які відрізняються за призначенням. Вони можуть бути універсальні, десертні або для переробки.

Рекомендуємо на ділянці висаджувати близько п'яти сортів полуниці різного терміну дозрівання, щоб продовжити плодоношення якомога довше. Також, різні сорти полуниць можуть підвищити врожайність.

Найоптимальніший період для посадки полуниці — весна, починаючи з середини квітня, коли мине загроза нічних заморозків і земля уже достатньо прогріється. Ділянка під полуницю готується заздалегідь ще з осені. Полуниця полюбляє сонячні ділянки захищені від вітрів, та легкі суглинисті грунти. Грядки розташовують з півночі на південь. Дуже важливо знати, що росло на ділянці перед посадкою полуниці. Наприклад, після картоплі, помідорів, огірків чи капусти висаджувати полуниці не можна. Не рекомендуємо також садити полуницю біля малинника. Найкращими попередниками для полуниці будуть зернові та бобові культури. Вони прекрасно знезаражують ґрунт, що дуже важливо для ягід, що ростуть близько до землі.

За два тижні до посадки ділянку перекопують і вносять органічні добрива у вигляді перегною. Свіжий гній вносити не можна, адже можна спалити кореневу систему під час посадки. Навесні під час цвітіння полуниці вносять азотні добрива у вигляді розчину або попелу, але уважно прослідкуйте, щоб розчин не потрапив на листя. Калійні і фосфорні добрива вносять після збору урожаю. Попіл вносять під ягідні кущі при посадці безпосередньо в посадкову яму.

Саджають полуницю переважно рядами, між рядами дотримуються відстані 50-70 см, при такому способі посадки вуса полуниць підуть в міжряддя, а не під ноги. Перед посадкою роблять канави глибиною 5-10 см. Саджаючи рослину, на ній залишають 2-3 листочки. При посадці найголовніше не заглиблювати “сердечко”, це місце де коріння переходить в листочки. Часті причини погибелі рослини при посадці саме через те, що “сердечко” дуже високо або дуже глибоко заглиблене.

Після посадки грунт навколо рослин замульчовують сухою землею, торфом або перегноєм. Естетично виглядає мульча з соломи, оскільки вона збереже ягоди від грибка і забруднення. Ззовні такі грядки будуть мати дуже красивий вигляд. Рослини поливають з розрахунком 0,5-0,7 л води на одну рослину. Корені полуниць не проникають дуже глибоко в землю, тому вона потребує постійного поливу.

Боротьба з бур'янами завжди займає важливе місце у догляді за полуницею. Бур'яни не лише забирають з ґрунту потрібні речовини, а й пригнічують і затінюють полуницю, знижуючи її урожайність. Мульчування один зі способів попередження росту бур'янів.

Під час плодоношення рослина випускає вуса, що можуть значно зменшити урожайність. Щоразу, коли збираєте урожай потрібно видаляти вуса.

Деякі садівники радять в перший рік після посадки обірвати весь цвіт і вуса полуниці, щоб кущі вкорінились. Цей метод підійде для садівників, що мають великі плантації.