Виноград — ягода життя. Вибір сорту і догляд

rectangle

Кожен садівник хоча б раз брався за вирощування винограду. Але з часом більшість розпрощались з мрією виростити на своїй присадибній ділянці смачний і красивий виноград. Але не варто розчаровуватись і опускати руки, в цій статті ми розповімо як правильно садити і вирощувати виноград. Для цього Вам потрібно лише дотримуватись чітких правил.

Виноград називають ягодою життя — це одна з перших культур, окультивованих людиною. Виноградну лозу зображували на фресках, є багато згадок у легендах та переказах.

І це не просто так, оскільки ягоди винограду багаті корисними речовинами і вітамінами. А виноградна лоза привертає погляд усіх перехожих.

У своєму саду кожен садівник мріє створити прекрасний сад, який буде тішити його рясними урожаями. Зазвичай особливе місце в саду займає саме виноград.

На сьогодні виноград так само затребуваний як і тисячу років тому. Ягоди винограду вживають у свіжому вигляді, з них готують смачні і корисні джеми, варення, оцет, родзинки. Але найчастіше з них виготовляють вина.

Правильна посадка і догляд за виноградом має велике значення у його вирощуванні, тому до посадки потрібно віднестись дуже відповідально. Для винограду підходять південні ділянки саду, можна висадити лозу біля будівель чи альтанок, таким чином можна створити красиву зелену стіну висотою до 2-ох метрів.

Завдяки міцному корінню, що заглиблюється глибоко в землю, виноград може рости на ділянках з будь-яким грунтом. Не забувайте лише удобрювати рослину органічними добривами.

Важливим етапом для успішної адаптації молодих саджанців у грунті є передпосадкова підготовка. Висадку молодої лози винограду проводять восени або навесні. Перед посадкою коріння саджанців поміщають в чисту воду на 12-24 години. Яму, для посадки викопують заздалегідь, ще з осені розміром 80*80*80 см. На дно ями поміщають суміш родючого грунту і перегною. Помістивши саджанець в яму, добре присипають землею, рясно поливають 4-ма відрами води і мульчують шаром сухої тирси або листя. Для хорошого розвитку кореневої системи, потрібно рясно поливати молодий саджанець.

Осінню посадку проводять з початку жовтня до листопада. Перед посадкою корінь потрібно обрізати на 1-2 см, на пагоні потрібно залишити до 5-ти нирок і помістити в воду. Особливих відмінностей між весняною і осінньою посадкою немає. Єдина відмінність — це укриття молодих саджанців на зиму. Саджанці, посаджені восени не встигають добре вкорінитись до зими.

Обираючи сорти винограду зверніть увагу на бажаний час дозрівання, він повинен відповідати найтеплішій порі року на даній території. Також слід врахувати морозостійкість самих рослин і чи потрібно вкривати їх на зиму.

Щоб точно не помилитись у виборі сорту винограду, достатньо знати:

  • характеристики обраного сорту, агротехніку і особливості;
  • вимоги лози до місця вирощування;
  • мета використання урожаю (вживання у свіжому вигляді, переробка чи ін.).

Виноград — рослина вологолюбна, але не переносить надлишку вологи. Буде добре облаштувати виноградник дренажною системою і підвести воду через труби одразу до кореневої системи.

Виноградна лоза дуже сильно розростається, тому потребує щорічної обрізки. Проріджують крону винограду лише восени, після збору урожаїв. 

Кілька порад як правильно вирощувати виноград:

  • саджанцями потрібно дотримуватись відстані 2-2,5 м, щоб забезпечити комфортний ріст куща в майбутньому;
  • опори для лози краще розміщувати з півдня на південь, так виноград буде отримувати достатню кількість світла протягом усього дня;
  • полив молодих насаджень потрібно проводити 1-2 рази в тиждень;
  • опора повинна бути до 2,5 м в висоту.