Весняні роботи в саду

rectangle

Ось і прийшла весна, сніги розтанули і земля починає прокидатись: розпускаються перші квіти і бруньки на деревах. А отже прийшов час відвідати свій сад чи присадибну ділянку. Після зими, в березні у садівників дуже багато роботи. Настає пора робіт в теплицях, плодові дерева та ягідні кущі також вимагають особливої уваги. В перші дні березня можна уже діставати ящички з багаторічними цибулинами. Більшість садівників ще ранньою весною складають план майбутніх робіт у саду.

У квітні роботи в саду сягають свого піку, тому давайте розглянемо, що саме потрібно зробити в першу чергу.

Обрізка плодових дерев

Щороку після зими, потрібно оглянути всі плодові і ягідні рослини. Для кращого плодоношення рекомендується проводити обрізку пагонів. Визначених термінів для цього не існує, все залежить від погодних умов, найчастіше обрізку проводять в квітні, коли минає загроза повторних заморозків, а вегетаційний період ще не почався. Не рекомендується проводити обрізку під час вегетації, це може суттєво зменшити майбутні урожаї і завдати великої шкоди рослині. Якщо ви все-таки не встигли провести обрізку в березні-квітні, то перенесіть цю процедуру на осінь.

Побілка

Багато хто вважає, якщо побілити стовбури дерева навесні, то це піде їм на користь. Але насправді це не так. Весняна побілка використовується лише як засіб для знезараження ран після обрізки, а також як дезінфекція від шкідників, що зимують на стовбурах. Найкраще проводити побілку дерев пізньої осені, після опадання листя, тоді побілка здатна захистити стовбур від розтріскування кори та обмерзання. При побілці радимо використовувати куплені емульсії, що можуть утворювати полімерну плівку. Це дозволить фарбі залишитись на дереві до наступного сезону. До розчину побілки можна також додати мелений черовний перець, така маленька хитрість вбереже дерева від зайців і мишей. Після проведених заходів не забудьте подбати про весняну підгодівлю дерев. Під час розпускання бруньок потрібно вносити азотні добрива, відповідно до розміру і віку дерева, для молодих саджанців — починаючи з другого року.

Хвойні рослини

Весняні клопоти з хвойними рослинами пов'язані, з санітарною чисткою, тобто з видалення усіх зламаних і сухих гілок. В хвої, що почала осипатись може зимувати багато комах, тому таку профілактичну очистку потрібно робити двічі на рік: весною і восени. Після очистки всю зібрану хвою потрібно спалити.

Обов'язково звертайте увагу на колір та стан хвої. Якщо Ви помітили нехарактерне забарвлення, це може бути першою ознакою деяких захворювань. Після очищення і обробки вносять спеціальні весняні комплексні добрива для хвойних рослин. В яких саме кількостях потрібно вносити, прописані для кожного виду хвойних на упаковці.

Ягідні чагарники

Догляд та обрізка за ягідними кущами такі ж, як і за плодовими деревами. Винятком буде лише ірга. Цю рослину практично не потрібно обрізати, ірга погано реагує на будь-яке втручання у її ріст.

Під час весняної обрізки пагони малини вкорочують на 1/3, вирізаючи пошкоджені і сухі пагони.

Смородина та аґрус потребують санітарної обрізки. Варто придивитись до червоної і чорної смородини, якщо ви помітили гілки з деформованими нирками, то їх потрібно негайно видалити і спалити. В таких гілках зимували шкідники, що і призвело до деформації. Навесні також потрібно вносити азотні добрива або перепрівший гній.