Весняна посадка і догляд за трояндами

rectangle

Весна — час, коли в саду настає багато роботи, особливого догляду потребують троянди. Саме навесні ми проводимо комплекси різних заходів, спрямованих для підготування троянд до цвітіння. Не пропустіть важливі етапи догляду за трояндами, про які ми розповімо далі!

Інколи весна приходить дуже рано, а часом сильно затримується, тому укриття з троянд знімають коли остаточно мине загроза нічних заморозків. Якщо березень теплий, тоді догляд за трояндами починається уже в кінці місяця. Найперше, що потрібно зробити, це зняти зимове укриття з кущів. Навколо пристовбурових кіл забираємо мульчувальний матеріал: торф чи землю, щоб коріння швидше могло погрітись і відновити сокорух. Навколо кущів можна злегка розпушити землю.

Зазвичай обрізку троянд проводять у квітні, коли бруньки тільки починають появлятись. Основним завданням буде вирізати всі сухі і підмерзлі пагони. Також за допомогою обрізки можна омолодити або прорідити кущ. Різні сорти троянд обрізаються по-різному. Наприклад, для плетистих троянд підходить висока обрізка, а для чайно-гібридних — коротка. Троянди флорібунда і чайно-гібридні обрізайте так, щоб залишилось по 3-5 сильних пагони. У плетистих троянд достатньо видалити пошкоджені пагони, залишивши сильні однорічні пагони. Обрізку проводять гострим секатором, після чого варто використовувати садовий вар для обробки свіжих зрізів. 

Опісля обрізки проводять мульчування ґрунту органічними матеріалами: чорноземом або шаром соснової кори товщиною 4-6 см. Це дозволить краще зберегти вологу і забезпечить захист від бур'янів. 

Якщо для посадки ви обрали саджанці з відкритою кореневою системою, то їх висадку можна проводити з моменту прогріття ґрунту. Зазвичай це кінець квітня — початок травня. А троянди в контейнерах можна висаджувати аж до середини літа. 

Місце, для посадки потрібно підготувати заздалегідь, з осені або за місяць до посадки. Ідеально для посадки троянд підходить суглиннистий ґрунт. Посадкову яму копають розміром до 50-ти см завглибшки і 50 см в ширину. На дно посадкової ями засипають суміш перегною, деревного попелу і вапна. Якщо коріння саджанця трохи підсохло, його слід залишити на добу у воді. Перед посадкою саджанці потрібно підготувати: обрізати надземну частину до 30-ти см і вкоротити коріння приблизно до 25-см. Коріння саджанця акуратно потрібно розправити у ямі. Місце щеплення потрібно заглибити на 3-5 см в землю. Потім яму засипають землею і ущільнюють. Посаджений кущ рясно поливають, додавши у воду корневін. Ділянку навколо саджанця мульчують сосновою корою або іншим матеріалом.

Відстань між кущами. Залежно від кліматичних умов регіону і від групи троянд вибирають різну відстань між кущами. В північних регіонах відстань буде набагато менша ніж у південних. Садівники склали приблизну схему посадки троянд залежно від їх сорту:

  • чайно-гібридні і троянди флорібунда висаджують на відстані 35-60 см, а між рядами витримують відстань 40-50 см;
  • паркові та плетисті троянди — 1,5-2,5 м. Висаджуючи плетисті троянди біля стіни потрібно відступити 50 см.

Також не забудьте врахувати висоту сорту, ширину крони дорослої рослини.

В травні починається дуже важливий і неспокійний період у догляді за трояндами, адже саме в травні починають проводити профілактичні заходи проти шкідників і гризунів. Спочатку огляньте кущі на предмет виявлення і видалення диких пагонів, що ростуть прямо з кореня, що відрізняються від окультурених пагонів характерним зеленим кольором. У сортових троянд пагони бронзового забарвлення. 

Для імунітету і хорошого росту троянд обробіть кущі позакореневим способом препаратами Мегафол або Кендал один раз на десять днів. Для рясного цвітіння використовуйте антистресові препарати Епін і Циркон, які є прекрасними індукторами цвітіння.

  • Епін - сприяє цвітінню і розвитку кореневої системи, стимулює ріст бічних пагонів. Він пожвавить кущ при складних погодних умовах - після поворотних заморозків. 
  • Циркон - підвищує стійкість троянд до грибкових захворювань і деяких шкідників. Стимулює раннє і рясне цвітіння. 

Весна — найочікуваніша і найшвидкоплинніша пора року, за цей період потрібно встигнути зробити безліч справ в саду! З кожним днем наближається літо і розмаїття фарб у вашому саду буде залежати від догляду за кущами саме зараз. Подбайте про свої троянди зараз і результат не змусить себе довго чекати.