Весна в золоті форзиції

rectangle

Коли вперше бачиш форзицію, виникає відчуття, ніби в темній кімнаті включили яскраве світло. І це не дивно, адже після похмурих зимових днів форзиція буквально вривається в сад яскраво-жовтим цвітінням, символізуючи прихід весни. Форзиція — відмінний декоративний, квітучий чагарник, який окрім цвітіння володіє ще рядом інших якостей, серед яких невибагливість, стійкість до міських умов, легко переносить обрізку. Якщо ви любите зустрічати весну з яскравими барвами, то форзиція саме той чагарник, який вам потрібен. Батьківщиною більшості сортів форзиції вважається Китай, Японія та Корея.

Форзиція — невисокий чагарник, висотою від 1 до 3 м і шириною до 2-ох м, з грубуватою сіро-коричневою корою, овальними або овально-видовженими зеленими листками та яскраво-жовтими або жовто-золотими квітками. Цвіте форзиція в квітні — на початку травня. Триває цвітіння протягом 2-3 тижнів.

Важко уявити собі міські вулиці, парки чи сквери без елегантних кущів форзиції. Завдяки ранньому цвітінню форзиція вирізняється серед інших квітучих чагарників. Популярності їй надає невибагливість у вирощуванні і місце посадки.

Як обрати форзицію для саду

В кліматичних умовах України можна вирощувати будь-який сорт форзиції, оскільки це морозостійкі рослини і не потребують укриття на зиму. Лише зрідка в північно-східних регіонах може спостерігатись підмерзання квіткових бруньок.

Форзиція вирізняється невибагливістю, легко приживається та швидко росте. Любить сонячні або напівтінисті місця, захищені від холодних вітрів з нейтральним або слаболужним грунтом. Абсолютно не переносить застою вологи, ґрунт повинен бути добре дренованим. Висаджувати саджанці форзиції можна як навесні, так і восени. Посадкові ями для форзиції копають розміром 50*50*60 см, щоб коренева система куща опинилась на глибині 30-40 см. Якщо ви висаджуєте кілька кущів, то дотримуйтесь відстані між ними 1,5м. Перед посадкою на дно ями поміщають биту цеглу або щебінь, потім шар суміші піску, землі і торфу. Саджанці поміщають у ями, присипають землею, добре ущільнюють і поливають. Форзиція посухостійка рослина, але в періоди тривалої посухи потрібно поливати. Навесні рекомендується вносити мінеральні добрива, а восени вистачить і попелу.

У перші роки життя кущ ще набирає силу, тому не потребує обрізки. А через 3-4 роки потрібно робити обрізку, адже кущ набуде неохайного вигляду. Обрізку форзиції проводять після того, як рослина відцвіте, тобто в кінці травня. Висота куща і його форма, залежить виключно від ваших бажань, якщо ви хочете мати високий кущ — обрізайте не дуже коротко, якщо хочете мати невеликий, компактний кущик, тоді пагони обріжте сильніше.

Старі кущі обрізають до основи, після чого рослина відновлюється і починає нове життя. Форзиція має тривалий термін життя, стійка до хвороб і шкідників. Розмножується вегетативним способом: живицями або відводками.

Форзиція — прекрасний солітер, кущ можна висадити в парадній зоні саду або біля стіни будинку. Квітуча форзиція прекрасно виглядає на фоні хвойних рослин. З кущів форзиції легко можна зробити живопліт. Восени листя форзиції з зеленого забарвлюється в золоті або пурпурово-фіолетові відтінки, і вона знову в центрі уваги перехожих.