Вейгела — свято кольору в саду

rectangle

Вейгела — одна з найулюбленіших декоративних кущів квітникарів, яка рясно цвіте. Цвітіння вейгели триває з кінця травня до кінця червня. Однією з найцікавіших особливостей вейгели є можливість змінювати колір квіток в ночі: ще ввечері квітки можуть бути світлими, а уже зранку мають насичено яскраві кольори. Про ці та інші цікаві факти, а також про посадку і догляд за цією рослиною ви можете прочитати далі в цій статті.

Кущі вейгели широкі, розкидисті, в висоту можуть сягати від 50 см до 2-ох метрів. Якщо не робити вчасну і правильну обрізку крони чагарника, то він розростеться в ширину так само як і в висоту, іноді навіть більше. 

Цвітіння вейгели мусить побачити кожен, це фантастичне видовище, воно настільки рясне, що кущ перетворюється на прекрасний букет або великі хмари рожевого, малинового, лілового чи білого кольорів, що складаються з дрібних квіток трубчатої форми довжиною до 5 см. При хорошому догляді в кінці серпня вейгела зацвітає ще раз на молодих пагонах.

Батьківщиною більшості видів вейгели є Південна Азія, хоча деякі види ростуть на Далекому Сході. Зрідка їх можна зустріти і в садах помірних широт, але квітникарі все таки віддають перевагу численнішим сортам вейгели — вони більш декоративні і морозостійкі. Переважно це гібридні сорти отримані в результаті селекції. Одним з найпоширеніших сортів вейгели вважається вейгела квітуча.

Вейгела квітуча — кущ двометрової висоти, рясно всипаний рожевими квітками. Рослина має великі декоративні властивості, витримує морози до -25°С, тому на зиму потрібно подбати про додаткове укриття. Надзвичайно красиві сорти з пурпуровим листям і малиновими квітками.

Особливості вирощування вейгели

Вейгела — невибаглива рослина і проста у догляді. Беручись за вирощування цієї рослини головне — обрати місце посадки: добре освітлене, з родючим ґрунтом, без застою води. Найкраще для цього підійде південна частина саду, захищена від вітрів. В перші роки після посадки догляд за вейгелою зводиться до періодичного поливу, розпушення землі і підгодівлі мінеральними і органічними добривами. Мульчування пристовбурової ділянки допоможе краще зберегти вологу ґрунту, полегшить боротьбу з бур'янами. Якщо при посадці до ґрунту внести нітрофоску або компост, то протягом наступних двох років не потрібно вносити добрива. Починаючи з третього року після посадки підгодівлю здійснюють тричі за сезон: весною, одразу після танення снігу, під час цвітіння і восени, після закінчення цвітіння. Для профілактики, щоб земля не закислювалась раз на сезон додають попіл. Важливим етапом при вирощуванні вейгели є обрізка крони. Можна обмежитись лише весняною обрізкою, тоді кущ буде розлогим і широким. Щоб отримати акуратний кущ бажаної форми і висоти, потрібно проводити ще формуючу обрізку на початку червня, одразу після цвітіння куща. Якщо з якихось причин ви пропустили літню обрізку — не біда, можете повторити її на наступний рік. Для того, щоб кущ радував око рясним цвітінням і акуратною, бажаною формою багато років, що чотири роки потрібно проводити омолоджуючу обрізку.

Найефективнішими є великі сорти вейгели. Вони мають розлогу крону куща, їх можна висаджувати як поодинокими так і в групах з іншими садовими рослинами. Якщо регулярно обрізати кущі, то з них вийде красивий живопліт. Вейгела прекрасно поєднується в посадках разом із хвойними — ялиною, тисом та ін. Невисокі вейгели можна висадити вздовж бордюрів, в кам'яних садах чи на альпійських гірках. Де б ви не висадили цей чагарник, його цвітіння і пишна форма крони перетворять вашу ділянку на прекрасний шматочок раю!