Важливі заходи по догляду за плодовим садом

rectangle

Основне завдання будь-якого плодового саду — дати смачні та корисні фрукти. Але щоб отримати хороші урожаї за садом потрібно ретельно доглядати. Як саме це робити ми розповімо далі у цій статті. Першим кроком до успіху буде правильний вибір посадкового матеріалу. Не менш важливу роль відіграє посадка та догляд за плодовими деревами! Тут, важливо дотримуватись усіх правил та нюансів агротехніки, які потрібно вчасно виконувати. Далі поговоримо про особливості догляду за найпопулярнішими плодовими культурами у саду.

Для отримання хороших урожаїв вишень чи черешень потрібно висаджувати на ділянці два-три різних сорти, таким чином відбуватиметься перехресне запилення. Ранньою весною, після того як остаточно минають загрози повторних заморозків, ґрунт навколо дерев розпушують і вносять азотні добрива.

Перед цвітінням і активним ростом пагонів підживляють плодові дерева органічними або мінеральними добривами. Потім мульчують землю торфом або тирсою, щоб запобігти зменшенню вологи. Зрідка кісточкові плодові дерева корисно підживлювати азотними добривами.

В перші роки після посадки яблуні здатні досить швидко розвинути кореневу систему завдяки вчасному і глибокому розпушуванню ґрунту на глибину до 45 см і внесенню калійних та азотних добрив. Органічні добрива у вигляді компосту чи перегною вносять один раз на три — п'ять років. В жодному разі не вносьте свіжий гній при посадці молодих саджанців. Калійні добрива або деревний попіл вносять ранньої осені. Яблуні полюбляють рясний полив, тому в період зав'язі та формування плодів рясно поливайте дерева.

Догляд за плодовими деревами навесні

Ранньою весною, в лютому-березні, починають проводити перші весняні роботи у саду. Проводять обрізку усіх плодових дерев, це потрібно зробити до початку сокоруху. Усі зрізи після обрізки потрібно обробити садовим варом.

У травні можна провести позакореневе підживлення дерев комплексними мікроелементами в хелатній формі по гілках і листі. А також потрібно не забувати про рясний і частий полив.

Догляд за плодовими деревами восени

Восени роботи в саду доволі багато, потрібно поступово підготувати дерева до зимівлі. Починати слід з перекопування ґрунту навколо пристовбурових кіл, це сприятиме додатковому захисту від багатьох видів шкідників, що могли поселитись під деревом. Слід провести санітарну обрізку, видаливши сухі гілки, одразу після опадання листя.

Як ви уже зрозуміли плодовий сад потребує багато уваги, але виконавши усі нескладні завдання по догляду за ним ви отримаєте смачний та корисний урожай. Звичайно, можна пустити все на самоплив і радіти трьом яблучкам і жменькою ягід вишень вирощеними у власному саду. Але навряд чи вас таке влаштує, адже сад - це не тільки урожай, але і гордість садівника!