Туя Колумна — вічнозелене декоративне деревце.

rectangle

Туя Колумна — одне з найпопулярніших вічнозелених хвойних дерев серед садівників та ландшафтних дизайнерів. Цей вид туї швидко росте та має колоновидну крону. Доросле дерево може сягати у висоту й 10 метрів, але в більшості випадків зупиняється на 8-ми. Хвоя туї Колумна надзвичайно густа, яскравого зеленого кольору та має характерний блиск, але взимку вона стає світло коричневого окрасу, який до весни знову зникає. У висоту за один рік молоде деревце може вирости на 15 см, а в діаметрі до 5 см. Цікавий факт, що туя Колумна має плоди. Це дрібні шишечки, які стають коричневого кольору восени. Насіння деревця двокрильчате й має плоску форму, з'являється воно вже з першого року життя туї.

Посадка та догляд

Правильна посадка та догляд за туєю дуже важливий для сильного та швидкого росту рослини, якщо ними знехтувати, то ваша туя не буде рости. Якщо ви хочете посадити тую Колумна навесні або на початку літа, тоді ґрунт потрібно удобрити добривами. А якщо ви вирішили посадити її в другій половині літа або на початку осені, то потрібно додати суперфосфат (250 г) у ґрунт. Молоді саджанці туй, які ви посадили в спекотну погоду слід обов'язково захистити від прямих сонячних променів.

Важливо! Тую Колумна рекомендуємо висаджувати на глибину 80 см та на відстані до 150 см одна від одної. Якщо бажаєте посадити деревця у декілька рядів, то відстань має бути 50-70 см між саджанцями й така ж між рядками. Цей сорт туї морозостійкий, тому можна не хвилюватися за рослину взимку. Але молоді саджанці все ж таки рекомендуємо прикривати на зиму у перші роки після посадки

1. Туя Колумна, 2. Дерен білий Aуреа3. Туя західна Міріам

Туя у ландшафтному дизайні

Ландшафтні дизайнери широко застосовують туї у своїх композиціях та для створення алей. Тую Колумну висаджують для прикраси на дачних та садових ділянках. Чудово вона виглядає поруч з іншими хвойними рослинами та кущами. Але найчастіше її купують для створення живоплоту. Якщо ви хочете створити високу огорожу, тоді вибирайте сорти які мають колоновидну крону. Для середньої огорожі або для декорування бордюрів, сміло можна обирати низькорослі туї. Живопліт з туй прекрасний тим, що вони не потребують стрижки. Отже, можна зробити висновок, що це один із найцінніших видів серед хвойних рослин. Володіє високими декоративними якостями незалежно від пори року, тому обов'язково придбайте тую Колумну у нашому інтернет-магазині та весь рік насолоджуйтеся неймовірною красою цього дерева.