Троянди: особливості посадки і догляду

rectangle

Майже у кожному саду можна побачити красиву троянду чи навіть прекрасний розарій. Коли виникає бажання створити квітучий розарій на своїй клумбі. Одразу виникають питання як правильно обрати сорти троянд, кольори і як правильно їх посадити? В цій статті ми розповімо про особливості троянд, посадку та догляд за ними.

Висадивши навіть кілька кущів одного сорту — це уже можна назвати розарієм. Досвідчені садівники з упевненістю можуть сказати, що створення розарію — не лише чудовий спосіб прикрасити свою садову ділянку, а й значно полегшить догляд за ним. В розарії мусить бути мінімум три кущі, для групових посадок найкраще підходять сорти троянд з прямостоячими стеблами і не розлогими кущами. Щоб правильно сформувати розарій, потрібно висаджувати в центрі клумби високі кущі, а по краях — нижчі троянди. Найкраще поєднуються яскраві світлі відтінки з насичено темними кольорами.

З давніх-давен троянда була об'єктом захоплення. Не дарма саме троянду вибрали як символ кохання. В древніх літописах є легенди про цю чарівну квітку. На сьогодні відомо більше 250-ти сортів троянд, які наповнять ваш сад прекрасним ароматом і зачарують своєю красою.

Троянди — світлолюбиві і досить невибагливі рослини, тому для посадки підходять добре освітлені ділянки. Найважливішою умовою для рясного і тривалого цвітіння троянд є місце їх посадки. Саме від кількості світла буде залежати майбутній цвіт рослини, а бутони та пелюстки наливаються насиченими барвами. Але це зовсім не означає, що їх потрібно висаджувати на ділянках з прямим сонячним світлом протягом усього дня. В тіні добре ростуть лише плетисті троянди. Вирощувати їх досить не складно, якщо правильно за ними доглядати і дотримуватись нескладних порад.

За необхідності троянди можуть висаджувати двічі на рік: весною і восени. Весною починають висаджувати троянди як тільки відступили морози і земля достатньо прогрілася, а бруньки ще не почали розпускатись. Період висаджування троянд восени припадає на вересень-жовтень. Висаджуючи кущі троянд восени завжди існує загроза, що кущ не встигне прийнятися, тому після посадки ґрунт потрібно добре замульчувати.

Оскільки троянди дуже чутливі до світла і тепла, тому найкращим місцем для них буде південна та південно-східна сторони саду. Місце посадки готують заздалегідь, бажано ще з осені, в грунт вносять органічні і мінеральні добрива та ретельно перекопують обрану ділянку.

Під час посадки всі пошкоджені або слабкі пагони обрізають. Перед посадкою саджанці потрібно залишити у відрі з водою на добу. Посадкову яму копають глибокою і широкою, розміром 50*50 см. Яму повністю заливають водою, поміщають туди саджанець, корені потрібно розпрямити, щоб ніде не було згинів, тоді присипають землею, так щоб місце щеплення було заглиблено в землю не більше ніж на 5-7 см.

Потім грунт навколо утрамбовують і рясно поливають. Враховуючи величину і сорт троянди потрібно дотримуватись відстані між кущами від 50-ти до 100 см. Чим більшим розростається кущ, тим менше потрібно їх висаджувати на одному квадратному метрі, щоб розростаючись вони не затіняли один одного.

Обрізку троянд потрібно проводити дуже обережно. Троянди потребують щорічної обрізки. Проводять її ранньою весною, до початку розпуску бруньок. Весняну обрізку ще називають санітарною. Спочатку обрізають сухі і слабкі пагони, їх видаляють нижче місця щеплення.

Етапи правильної санітарної обрізки троянд:

  • обрізаючи пагони зверніть увагу на місце зрізу. Серцевина повинна бути білого кольору. Якщо серцевина коричневого забарвлення, значить потрібно обрізати пагін нижче.
  • видаляються всі тонкі пагони.

Для формуючої обрізки троянд застосовують різні типи: слабка — на кущі залишається 8-12 пагонів, помірна — 4-6 пагонів, сильна — на кущі залишають лише 2-3 пагони. Сильну обрізку проводять, коли очікується дуже сувора зима.

Загалом догляд за трояндами не потребує значних зусиль і великої затрати часу. Вони прекрасно приживаються в теплиці чи парнику. Кожен сорт троянд має свої особливості, тому Ви зможете підібрати квіти з різними властивостями і ароматом.

Пропонуємо Вам зайти в каталог товарів і ознайомитись з багатим асортиментом троянд у нашому інтернет-магазині.