Технічні сорти винограду

rectangle

Плоди винограду полюбляють практично усі, а особливо діти — сьогодні ці дуже корисні та солодкі ягоди ви можете придбати у супермаркетах протягом цілого року та насолоджуватися неймовірним смаком й ароматом. Вони мають унікальний хімічний склад: вітаміни, корисні ферменти, кислоти, мікроелементи, мінеральні солі.

Отже, технічні або винні сорти винограду — це виноград, який спеціально вирощують для виготовлення вин, шампанського та соків з винограду. Ці сорти відомі високим вмістом виноградного соку (до 90%), вони кисліші на смак, ніж інші види. Смак та аромат вина залежить від регіону, де був вирощений той чи інший сорт.

Догляд за винними сортами винограду набагато простіший, ніж, наприклад за столовими. Виробникам вина не важливо, який вигляд мають лози та грона винограду. Дуже важливим для них — це вміст цукру та соку у ягодах. Тому поціновувачі цього шляхетного напою знають, що смак, колір та аромат вина залежить від виду винограду. Врожаї технічних видів винограду не завжди дуже високі, оскільки, ягоди невеликих розмірів, але добре достигають на нашій території. Для того, щоб отримати рясний врожай, вам слід серйозно підійти до вибору саджанців. Уважно прочитайте, який ґрунт потрібен тому чи іншому сорту, особливості у догляді, морозостійкість, а також регіон в якому найкраще ростиме виноград.

Червоні вина виробляють з синіх та червоних сортів. Зазвичай воно стійкіше та сухіше за смаковими якостями. А от білому вину притаманний більш витончений та легкий смак, його виготовляють з світлих сортів винограду.

Приготування вина — це важливий процес, але будь-хто може приготувати домашнє вино самотужки. Зазвичай, воно може вийти не до такої міри прекрасним, як у відомих світових виробників, однак, знаючи рецепти домашнього вина та дотримуючись деяких правил, ви отримаєте прекрасний напій, який здивує своїм неповторним смаком. Пропонуємо приготувати натуральне виноградне вино в домашніх умовах, для якого вам потрібно буде використати цукор та грона винограду.

 

Рецепт чудового вина

З початку слід добре помити та просушити всю посуду, яку плануєте використовувати для приготування напою (бочка, відра, пляшки).

  • Збирати врожай слід у сонячну погоду, без дощу, тому що на ягодах залишаться дикі дріжджі, які незамінні при бродінні. Ягоди мають бути стиглі, сумлінно переберіть врожай, відкиньте нестиглі та гнилі ягідки. Подрібніть грона руками, щоб не пошкодити кісточки, оскільки, вони надають вину терпкуватості. Потім закутайте посуду та залиште на чотири доби у темному та прохолодному приміщенні. І не забувайте декілька разів на день помішувати дерев'яною палицею.
  • Коли пройде 4 доби, ви побачите, що напій набув світлого відтінку та почав бродити. Тоді пропустіть його через марлю 3-4 рази. Розлийте все у скляні банки, але залиште місце для бродіння.
  • Для того, щоб вино не було кислим на смак, потрібно надати вихід вуглекислому газу і не дозволити потрапляти кисню. Для цієї процедури ідеально підійде медична рукавичка з невеликою діркою.
  • Для хорошого бродіння необхідно дотримуватися певної температури, слідкуйте, щоб вона не опустилася менше ніж 8 °С. Після того, як вино перестане бродити додайте в банку 150 грамів родзинок, 50 грамів цукру та теплої води. Тоді закрийте ємність та залиште в теплому місці на чотири доби.
  • Якщо вино кислувате на смак, то додайте ще 50 грамів цукру. Також переливайте вино час від часу в іншу банку, оскільки, кожні два дні рукавиця здувається й утворюється осад.
  • Щоб отримати хороше вино потрібно вистояти його 60-380 діб. Не забувайте перевіряти й смак вашого вина.
  • Кінцева процедура полягає в переливі вина в окремі невеликі пляшки та у їх щільному закритті.

Важливо! Зберігати напій необхідно при температурі не більше +8 °С і в положені лежачи. Головне слідкуйте, щоб воно не замерзло.