Суниця садова у наших садах

rectangle

Суниця – багаторічна рослина, відноситься до родини Розанові, що у свою чергу налічує безліч дикорослих та окультурених видів рослин. Вид «суниця» з’явився в результаті селекції суниці чилійської і суниці вінгірської, на сьогодні цей вид налічує понад 10 тисяч сортів поширених по світу. Сама назва «суниця» походить від праслов’янської мови. 

Саджанці суниці висаджують протягом усього вегетаційного періоду, але найкраще висаджувати їх ранньою весною або в кінці літа. Цвіте суниця в середині травня. Щодо місця росту, то під посадку суниці вибирають добре освітлені ділянки без наскрізних вітрів і без застою води, суниця не росте на заболочених ґрунтах. Коренева система кущів суниці добре розвинена та розгалужена. Листя садової суниці трійчасте, темно зеленого кольору. Наземна частина куща має три види пагонів:

  • Однорічні пагони з сердечком;
  • Вуса, якими можна розмножувати кущі, зав’язуються в період цвітіння;
  • Квітконоси, на яких зав’язуються плоди.

Поливають суницю так само як і полуницю – рясно, особливо в посушливий період. Важливо запам’ятати, що полив проводять вранці, до сходу сонця, або ввечері – після заходу. Підживляють кущі суниць протягом року кілька разів. Після танення снігів вносять мінеральні добрива. В період зав’язі квітконосів вносять органічні добрива. В середині серпня проводять останнє підживлення, вносячи у ґрунт попіл.

Кожні 4-5 років потрібно пересаджувати кущі суниць на нове місце, робити це краще у вересні після збору урожаю. Розмножувати суниці можна розетками або поділом куща. Дуже рідко розмножують суниці насінням.