Смородина — корисна та вітамінна ягода

rectangle

Смородина — широко поширена ягідна культура по всій території нашої країни. Це чудові спогади про безтурботне дитинство, можливо тому ми не задумуємося про її неймовірну користь для нашого організму. Смородина — це багаторічний чагарник, заввишки до 1,5 м. Кущ розлогий, пагони світло зеленого кольору, які з часом набувають коричневого окрасу. Листя красиве та велике, діаметром 4-12 см, має зубчасті краї, темного зеленого кольору та стійкий аромат. Цвіте смородина з травня до липня, все залежить від регіону, сорту та погодніх умов. Плодоносити кущі смородини починають уже через рік після посадки.

Посадка кущів смородини

Найкраще садити кущі смородини весною або восени. Саджанці мають бути дворічного віку, здорові на вигляд з хорошим корінням. Ці чагарники краще ростуть на сонячних та захищених від вітрів місцях. Ґрунт підійде некислий та добре дренований. Якщо ґрунти на ділянці кислі, не хвилюйтеся, перед тим, як перекопати його внесіть 400-800 г вапна на один метр квадратний, а також 3-4 кг органічних добрив.

Посадкові ями для кущів смородини мають бути розміром 60*60 й глибиною 40 см. Їх рекомендуємо викопати та внести добрива за пару тижнів до посадки. Кущі висаджують в ями під кутом 45º, кореневу шийку заглиблюють у ґрунт на 5 см. Потім потрібно присипати коріння землею та утрамбувати ґрунт. Після цього, слід обов'язково обрізати пагінці на 15-20 см від землі, залишивши на них 4-5 бруньочок. Також рекомендуємо вам замульчувати ґрунт навколо кущика та полити рослину.

Секрети догляду за смородиною

Вирощувати та доглядати за кущами смородини досить просто, для цього вам необхідно запам'ятати і дотримуватись декількох правил:

  • після зими обов’язково проводять санітарну обрізку кущів;
  • можна підживити смородину азотними добривами;
  • розрихлити ґрунт біля стовбура та замульчувати перегноєм;
  • у період активного росту та цвітіння здійснюйте регулярний полив кущів смородини;
  • своєчасно видаляйте бур'яни;
  • коли ягоди чорної смородини дозріють, то збирайте їх по одній, а білу або червону — гронами;
  • восени проведіть санітарну та формуючу обрізку крони рослини.

Обрізка кущів смородини

Обрізка білої, червоної та чорної смородини дуже важлива процедура, вона необхідна для того, щоб рослини могли рясно та постійно плодоносити. Великий відсоток ягід утворюється на пагонах, які мають 4-5 років, тому гілочки, яким шість або більше років обтяжують рослину, отже їх необхідно обов' язково обрізати. Також слід видаляти сухі або хворі пагони. Основна обрізка цих кущів проводитися восени, коли врожай зібраний, а листя вже опало. Весною обрізку проводять до роспускання бруньок, видаляють підмерзлі та поламані гілочки. Не допускайте, щоб кущі загущувалися, обрізайте нерозвинені або слабкі пагони, на торішніх гілочках слід підрізати лише верхівки. Пагони 2-3-ох річного віку обрізають, але залишають дві або чотири бруньки на кожному розгалуженні. До цього віку за правильної та своєчасної обрізки кущі смородини формуються остаточно. І будуть рясно плодоносити і радувати вас рясними і смачними урожаями!