Слива — чудо наших садів!

rectangle

Правильний догляд та посадка

Слива — дуже корисна та ранньоквітуча плодова рослина. Висаджувати саджанці слив рекомендують на ту частину ділянки, яка добре захищена від сильних вітрів. Також саджанці слив люблять сонечко й не терплять півтінь. Посадку цих саджанців краще робити весною.

Посадкову яму роблять розміром 0,5-0,6*1 м. Відстань між саджанцями залежать від виду сливи: є сорти, які мають дуже розлогі крони, в такому випадку відстань для таких сортів має бути й 3 м; але є види слив, які ростуть більше у висоту, крона у таких дерев сягає до 1,5 м в діаметрі. Отже, якщо ви визначилися з видом саджанця та дізналися його характеристики, тоді сміло готуйте потрібну яму. Саджанці слив при висадці не заглиблюють, коренева шийка має знаходитися над поверхнею землі. Ці дерева дуже люблять вологу. Пересихання для них іноді страшніше ніж сильні морози. Тому рекомендуємо звертати увагу на погоду та підливати саджанці раз на тиждень під час засухи, 3-4 відра води для молоденького та 5-6 — для старших по віку дерев. Ознакою недостатньої кількості вологи — є наявність тріщин на плодах. Надзвичайно цікаво, але деревце погано ставиться до надлишку води: починають жовтіти листочки або верхівки саджанців відмирають.

Ці саджанці рідко потребують формуючої обрізки, тільки у перший рік росту потрібно залишити 4-5 скелетних гілочок та сприяти їхньому розвитку. Надальше саджанці слив потребують тільки санітарної обрізки, тобто забирають всі гілки, які ростуть у середину крони та всі обмерзлі або пошкоджені гілки. Догляд за саджанцями слив схожий з головними нормами по догляду за будь-якими іншими плодовими деревами. Отже, зверніть увагу на рекомендації посадки та догляду за цим деревцем, слушна турбота та дотримання всіх правил по догляду за рослиною, допоможе вам кожного року збирати рясний та надзвичайно смачний врожай плодів слив!

Саджанці слив характеризуються високою урожайністю, скороплідністю та раннім дозріванням плодів. Плодоносити саджанці слив починають переважно на 3-5-й рік після висадки. Урожайність з одного деревця сягає 18-30 кілограм. Плоди слив мають сильний аромат, соковиту м'якоть, а також багато лікувальних властивостей. Їх рекомендують для профілактики при захворюваннях серця, нирок, закрепах та при порушенні обміну речовин. На даний час практично кожен господар у себе на присадибній ділянці вирощує цю надзвичайно корисну культуру. Плоди слив вживають як у свіжому вигляді, так й для приготування компотів, варення, желе. 

Отже, слива — це надзвичайно унікальний фрукт, який володіє величезною кількістю корисних речовин. Але цікаво саме те, що після переробки плодів, вони зберігають свої корисні властивості. Особливо корисним є звичайно ж чорнослив!