Шовковиця. Корисні властивості дерева. Як правильно садити та доглядати за шовковицею

rectangle

Багато садівників-початківців вважають шовковицю екзотичним деревом і догляд за нею потребує багато часу та спеціальних навичок. Але, насправді, дерева шовковиці можна вирощувати і в наших широтах, не витрачаючи багато зусиль.

Шовковиця, тутове дерево або морва відноситься до сімейства Тутових, що налічує близько 17 видів. Батьківщиною шовковиці вважають Китай, саме там раніше вирощували ці дерева для гусениць-шовкопрядів. Зараз дерева шовковиці широко поширені в усіх країнах світу. Це універсальне і невибагливе дерево, саджанці якого приживаються у будь-яких ґрунтах. За наявності належного догляду шовковиця буде радувати вас великими і смачними урожаями.

Корисні властивості шовковиці:

  •  ягоди шовковиці багаті великою кількістю вітамінів;
  •  лікувальними властивостями володіють ягоди, листя та кора дерева;
  •  ягоди шовковиці корисно вживати діабетикам;
  •  чорні ягоди сприяють зменшенню ваги та допомагають при печії;
  •  ягоди шовковиці можна вживати дітям для підвищення імунітету.

Посадка шовковиці

Перед посадкою саджанців шовковиці потрібно визначитись з місцем посадки, оскільки шовковиця – дерево багаторічне, тому і місце повинне бути постійним. Найкраще підійдуть для посадки південні схили або добре освітлені ділянки саду. До типу ґрунту, як уже зазначалось раніше, шовковиця невимоглива. Але важливим для дерева шовковиці є дренаж, бо воно не переносить зайвої вологи і не буде рости на болотистих місцевостях з близьким заляганням підземних вод.

Посадку шовковиці проводити краще весною або ранньої осені. Досвідчені садівники віддають перевагу осінній посадці. Загалом посадка саджанців шовковиці відбувається як і будь-яких саджанців плодових дерев. Посадкову яму готують розміром 50*50 см, на дно ями поміщають шар дренажу. Коріння саджанця добре розпрямляють в ямі і засипають ґрунтом. Після посадки пристовбурові кола обов’язково рясно поливають і мульчують шаром тирси чи сухого листя.

Догляд за шовковицею

Після посадки наступає не менш важливий період – догляд за деревом. Основним вашим завданням буде частий полив молодого деревця, особливо при розпуску бруньок. А також не забувайте про внесення добрив.

Потрібно також не забувати про обрізку дерева. Обрізку шовковиці проводять у період спокою, ранньою весною до настання вегетаційного періоду або пізньої осені. Найкраще переносить шовковиця весняну обрізку. Восени проводять санітарну обрізку, готуючи дерево до зимівлі. Таку обрізку не потрібно проводити щороку. 

Дотримуючись цих нескладних правил ви зможете отримати перші урожаї з молодих дерев шовковиці уже на третій рік після посадки.