Що слід робити восени у саду?

rectangle

Настала прекрасна пора року — осінь, яскрава та сонячна, тому її ще називають золотою. Листочки на деревах поступово стають різнокольоровими. Садівникам вона принесла щедрі врожаї, у садах та городах поспіли смачні овочі та фрукти. В саду дуже багато різноманітної роботи, яка продовжується аж поки не випаде сніг. В першу чергу потрібно зібрати врожай плодових дерев та ягідних кущів. Протягом вересня та ще й у жовтні садівники збирають врожаї, консервують та відправляють на зберігання у заздалегідь підготовлені підвали. Дерева та ягідні кущі вимагають найбільшої уваги в осінній період. У жовтні обірвіть плоди, які ще залишилися на плодових деревцях та пильно обдивіться рослини. Якщо у вас виникла найменша підозра на якусь хворобу, то їх слід пролікувати, тому що дерева та кущі мають зимувати здоровими.

Ретельно зберіть листя, якщо ваші деревця та чагарники не вражалися хворобами й шкідниками, тоді сміло можете відправити листя у компостну яму або використати його для мульчування квітів на зимовий період. Але якщо ваші дерева або чагарники хворіли будь-якими хворобами, що вразили листочки, то їх слід обов'язково вивезти за межі саду та спалити.

Плодові дерева не повинні зимувати у поганому стані, потрібно видалити мох, лишайники та відмерлу кору. Під ними часто зимують личинки різноманітних шкідників, тому важливо, що б вони не вижили до весни.

До початку морозів слід провести обрізку плодових дерев. Гострим секатором видаліть пошкоджені, сухі та хворі гілочки, потім зрізи обробіть садовим варом. У листопаді можете провести осіннє обприскування плодового саду. Це необхідно зробити, коли на деревах з'явилася цвіль, обов'язково потрібно обприскати 3% розчином бордоської суміші. Якщо рослини хворіли борошистою росою або іншими поширеними хворобами, то крони дерев слід обприскати сечовиною (0,5 кг на десять літрів води), а також і ґрунт навколо дерев. Таке обприскування допоможе позбутися шкідників, які на зимовий період ховаються у верхньому шарі ґрунту та під корою.

Ще одна важлива процедура перед зимою — це рясний полив, насамперед, якщо осінь була не багатою на дощі. Одне доросле дерево потребує до 50 літрів води, поливати слід кожної години по 13 літрів. При такому поливі ґрунт має стати достатньо вологим на глибину до 1 метра. Пам'ятайте! Вода для поливу має бути вищою на 5 °С, ніж температура повітря на вулиці. Щоб волога в ґрунті зберігалася тривалий час — замульчуйте його компостом або ялиновими гілками. Обов'язково потрібно побілити стовбури до нижніх скелетних гілок. Приготувати розчин для побілки можна самому, для цього вам потрібно: 3 кг вапна та 500 грамів мідного купоросу. Все розчиніть у 10-ти літрах води та проведіть побілку, ця процедура захистить ваш сад від шкідників та весняних сонячних опіків. Побілку слід проводити в кінці жовтня на початку листопада.

Не забувайте, що гризуни полюбляють взимку ласувати корою молодих дерев, тому захистіть стовбури молодих насаджень.

Отже, дотримуючись цих простих процедур, ви зможете правильно підготовити плодовий сад до зими та в наступному сезоні отримати смачний та рясний врожай улюблених фруктів.